Geriausi knygų pasirinkimai pradinukams 2020-04-23 – Paskelbta: Naujienos

Skaitydami pozityvias, ugdomąsias knygas vaikams, mažieji skaitytojai geriau pažįsta juos supantį pasaulį, mokosi emocinio intelekto, įgyja naujų žinių. Paveikslėlių knygos vaikams mokymąsi paverčia dar smagesniu užsiėmimu – tokiose knygose skaitomas ne tik tekstas, bet ir iliustracijose esantis subtekstas, kuris praplečia pasakojamą istoriją ir ją savaip interpretuoja. Ieškantiems naujų užsiėmimų su vaikais namuose, siūlome atrasti nepaprastą paveikslėlių knygų pasaulį, kuriame slepiasi smagios istorijos, nuotykiai ir žinios.

Tačiau kaip išsirinkti geriausias paveikslėlių knygas?

Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygoje „Laimė yra lapė“ („Tikra knyga“), kuri išrinkta 2017 METŲ knyga vaikams, o praėjusiais metais buvo įvertinta ir „The Batchelder” apdovanojimu Amerikoje, skaitoma jau 15 užsienio šalių. Knyga skirta 5-10 metų vaikams, tačiau joje pasakojama istorija, vertybės sujaudins ne tik mažą, bet ir didelį. Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.

Geriausia knyga vaikystėje – poezijos. Poezijos ritmai ir rimai tarsi sutampa su slaptais vaikystės pasaulio virpesiais, o mažieji ypač imlūs pagal tam tikrus dėsnius surikiuotų žodžių skambesiui. Eilėraščiuose užfiksuota tai, ko suaugęs net nepastebi, bet kas mažam vaikui gali būti labai svarbu. Akimirka, nuotaika, būsena susilieja į vientisą džiugų ir saugų pasaulį. Paprasti, bet svarbūs ir galintys pradžiuginti objektai skaitytojui tampa mažu stebuklu. Tokia yra Mariaus Marcinkevičiaus surimuota ir Rasos Jančiauskaitės iliustruota knyga vaikams „Maži eilėraščiai mažiems” („Tikra knyga“), kuri išrinkta gražiausia 2018 m. knyga vaikams.

Ieškantiems pažintinių knygų apie gamtą, siūlome pavartyti Monikos Vaicenavičienės knygą „Kas yra upė?“ („Tikra knyga“). Tai knyga, pasakojanti apie žmogų ir gamtą, gražius, bet kartais ir kenksmingus žmonijos santykius su aplinka. Upė knygoje yra pasitelkta kaip įdomus geografinis, kultūrinis objektas bei mitologijoje naudojamas simbolis. Knygos istorija, pasakojanti vaiko bei močiutės kelionę upe, yra paremta faktais, bet kartu ir labai poetiška. Pažintinė ir edukacinė knyga atsakys į visus klausimus apie upę – kas joje slypi ir gyvena, kur upė teka ir ką mato, ir kaip palengvina mūsų gyvenimą?

Besidomintiems Lietuvos istorija, patiks knyga apie visus Valdovų rūmuose gyvenusius valdovus. Nelės Kostinienės, Živilės Mikailienės ir Linos Itagaki knygoje „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ („Tikra knyga“) susipažinsite ne tik su valdovais, bet ir su jų aplinka, papročiais, svarbiausiais nuveiktais darbais. Sužinosite, kuris valdovas mėgo žaisti šachmatais, kokios buvo slaptos juokdarių pareigos ir kuris iš valdovų augino lokį? Komiksais iliustruota knyga – lengvas ir vaikų mėgstamas skaitymo būdas. Knyga šiais metais buvo apdovanota Vilniaus knygų mugėje gražiausios knygos diplomu.

Sudėtingomis ir jautriomis temomis lietuvių autorių paveikslėlių knygų apskritai nėra. Modestos Jurgaitytės parašyta ir Rasos Jančiauskaitės iliustruota knyga „Ypatingas“  („Tikra knyga“) skirta mokyklinio amžiaus vaikams ir pasakoja berniuko Juozapo istoriją, kurio širdis plaka ne jo krūtinėje, kaip įprasta, o ant jos. Ką reiškia būti ypatingu? Kokius jausmus patiria vaikas, kai jaučia, kad yra kitoks? Kaip į tai reaguoja aplinkiniai? Pasakojimas atliepia vaikams aktualią problemą – patyčias. Kas jos, ir kaip su jomis gyventi? Vilniaus knygų mugėje ši knyga išrinkta gražiausia 2019 m. paveikslėlių knyga vaikams.

Papildykite savo namų biblioteką naujomis knygomis, neišeidami iš namų jau dabar, nes visoms knygoms taikome ypatingas nuolaidas! 

Straipsnis: https://www.tamo.lt/laisvalaikis/geriausi-knygu-pasirinkimai-pradinukams/?fbclid=IwAR1kK54cMYhrbIvGlmCw-SFwzioQt3JxiiUltV0gJdXyyQ1YteBA0C6AClg