Akcija!

Ypatingas

, , , ,

NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 25 EUR 

Gražiausia 2019 metų knyga vaikams!

Pagal knygą pastatytas meninis filmas šeimai „Drugelio širdis“.

https://www.youtube.com/watch?v=3wko1GQKMl4

Juozapas – paprastas berniukas. Jam patinka dainuoti, lakstyti po pievas ir gaudyti drugius. Didžiausia jo svajonė – pradėti eiti į mokyklą ir susirasti draugų. Juozapas gyvena už miesto ir draugų dabar neturi. Tačiau vieną dieną būtinai jų susiras. Dideliam Juozapo nusivylimui, mokykla tampa tikru išbandymu. Čia jis turi vaikščioti labai greitai, kad niekas jo nepastebėtų ir sėdėti labai tyliai, kad niekas jo negirdėtų. Pasirodo, kad Juozapas visiems kliūna tik todėl, kad yra kitoks. YPATINGAS.

Tai jautri istorija apie buvimą kitokiu. Kokius jausmus patiria vaikas, kaip jis jaučiasi? Kaip į tai reaguoja aplinkiniai? Knyga – puiki pagalba kalbantis su vaikais patyčių tema. Joje galite rasti ir atsakymą, kaip gyventi, kai esi skriaudžiamas ir nemėgstamas klasiokų.

Tai antroji dailininkės Rasos Jančiauskaitės iliustruota knyga. Rasa Jančiauskaitė dėl savo unikalaus stiliaus, kurį atskleidė knygoje „Maži eilėraščiai mažiems”, buvo pakviesta kurti 2020 metų Bolonijos vaikų knygų mugės stilių.

 

6.00

Autorius

Modesta Jurgaitytė

Iliustratorius

Rasa Jančiauskaitė

Išleidimo metai

2019

Leidėjas

Tikra knyga

Puslapiai

40

Formatas

20,5 x 22,5 cm;

ISBN

9786098142556

Knygos YPATINGAS autorės – Modesta Jurgaitytė ir Rasa Jančiauskaitė.

„Paveikslėlių knyga YPATINGAS yra skaudžia – vaikų patyčių – tema, tačiau jos vaizdinė dermė yra labai originali, paremta nauja vizualia dailės estetika: ji kalba taupiai, bet įtaigiai. Aukštos meninės kokybės iliustracijose dera ranka rašytas šriftas ir keli originalūs pasakojimo vaizdais būdai. Knyga išsiskiria savita koloristika, visi elementai yra gerai apgalvoti, vaiko piešiniui artimoje raiškoje koduojama nauja reikšmė. Iliustracijos gerai suprantamos tiek vaikams, tiek suaugusiems ir kviečia atviram pokalbiui“ –  dailėtyrininkė dr. Jolita Liškevičienė.

Modesta Jurgaitytė sako, kad yra toks pasakymas: gali išplėšti širdį ar parodyk širdį. Nežinau, kažkur suskambėjo, atėjo įvaizdis, kad ji ne viduje, o išorėje. Tas berniukas atėjo apie tai, kad kiekvienas mes turime kažkokią dalį išorėje, kurie yra fiziniai dalykai, kitų pastebimi, gal vidiniai dalykai, gal kaip tik mūsų gabumai. Tekstą rašiau galvodama apie vaiką, kuriam dėl kažkokių priežasčių sunku, galbūt skaudu. Mąsčiau, kokį patarimą jam galėčiau duoti. Juozapo istorija – mano atsakymas jam ir sau. Toks jau tas pasaulis ir gyvenimas, jame yra visko – nedraugiškų žmonių, skaudžių žodžių. Apsisaugoti ar tėvams apsaugoti – nepavyks. Vadinasi, turime savyje atrasti stiprybės šaltinį, manau, tai vienintelis kelias.

Knygą iliustravusi dailininkė Rasa Jančiauskaitė sako iš pradžių kiek išsigando, kad pagrindinis knygos objektas – širdis, nes ją sunku nupiešti taip, kad visko nenusaldinti. Ją sudėtinga piešti, galima greit nueiti į saldybę, kai atradau, kad ta širdis trukdo gyventi, tai svarbus elementas, o čia kitu aspektu, didelė širdis gali tapti našta. Iliustruotoja sako, kad patyčių temai atskleisti ji knygai pasirinkusi ryškią spalvą, kad knyga nebūtų niūri.

Knygos autorės sako abi kūrė atskirai, nesiderindamos viena prie kitos, todėl vienos kurtos iliustracijos, kitos tekstas – tarsi dvi viena kitą papildančios istorijos, į kurias sudėjo savo patirtis.

Video reportažą apie knygą galite pažiūrėti čia.

Pagal knygą sukurtas filmas vaikams „Drugelio širdis“.

Knygos „Ypatingas“ istorija sudomino kino kūrėjus. „Jau seniai ieškojau temos vaikiškam filmui. Juozapo istorija mane palietė. Jos jautrumą pajuto ir filmo režisierė Inesa Kurklietytė, jau turinti vaikiškų filmų kūrimo patirties. Galbūt vaikai, dabar perskaitę „Ypatingą“, vėliau, paūgėję, ateis ir į mūsų kuriamą filmą – „Drugelio širdis“, kuris remiasi Juozapo istorija“, – sako VŠĮ „Fralita Films“ vadovė, prodiuserė Živilė Gallego. Filmas dar nepasirodęs Lietuvoje jau pelnė tarptautinius apdovanojimus.

Visas straipsnis ČIA. 

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-11-27-paveiksleliu-knyga-ypatingas-ar-lengva-nesioti-sirdi-ant-krutines/178211

Pokalbis su autorėmis apie knygos kūrimo procesą.

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/ypatingo-anatomija-286-1265806

2020 m. sausio mėnesio knygos

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Ypatingas”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Jums taip pat gali patikti…

  • Akcija!

    Laimė yra lapė

    12.75