Akcija!

Pulpas ir jo žalia koja

,

NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 25 EUR 

Kaip gera Teofiliui gyventi prie jūros! Turėti močiutę undinę, senelį vis pagal save darantį, tėtį žveją ir mamą, kartu su voriukais siuvinėjančią paveikslus kryželiu. Teofilio tėtis, kaip ir visi kaimelio vyrai,  kasdien plaukia žvejoti. Tik aštuonkojų jis negaudo, nes tiki, kad jie labai protingi gyvūnai, kuriuos reikia saugoti. Kartą ir Teofiliui nusišypso laimė sutikti aštuonkojį, gebantį kalbėti ir skaičiuoti iki begalybės. Užsimezga graži draugystė… Bet vieną dieną į kaimelį atvažiuoja Delegatas. Ir visi puola pildyti jo Norų.

Lašas jūroje – tai daug ar mažai? Begalybėje svarbus kiekvienas lašas. Be jo tos begalybės ir nebūtų. Serijos „Lašas jūroj“ knygelės pasakoja istorijas apie gyvius. Kiekvienas jų turi savo vietą įvairiaspalviame gyvūnų pasaulyje. Visi jie svarbūs. Nuo voriuko iki kašaloto. Mes, žmonės, taip pat esame to pasaulio dalis. Saugokime jį, tausokime!

Jurga Vilė. Tikrovė jai dažnai pinasi su filmų ir sapnų pasauliais. Vaikšto užsisvajojusi, galva braukdama per debesis. Nešiojasi ant kupros kartoninį teatrą, sceną be vargo pasistato bet kur. Mėgsta ridentis žolėje, išvirsti iš kanojos ir plaukdama ant nugaros žaisti su saulės zuikučiais. Kolekcionuoja paveikslėlių knygas ir užrašų knygeles, kuriose vis kažką pasižymi. Domisi aštuonkojais, šimtakojais ir visokiais kitokiais sutvėrimais.

Akvilė Magicdust – iliustratorė ir komiksų kūrėja. Jos piešiniuose gyvena šikšnosparniai, daug tigrų bei visokių egzotiškų augalų. Akvilė labai mėgsta važinėti dviračiu po miškus ir skraidyti riedlente po skeitparką saulėtom dienom ir, aišku, piešti – knygas, plakatus, ant sienų ir visur, kur įmanoma.

7.00

Autorius

Jurga Vilė

Iliustratorius

Akvilė Magicdust

Puslapiai

48

Formatas

24,5×28,5, kietas viršelis

Išleidimo metai

2021

ISBN

9786098142655

Leidėjas

Tikra knyga

Rašytoja Jurga Vilė ir iliustratorė Akvilė Magicdust – knygos vaikams „Pulpas ir jo žalia koja“ autorės.

Tai antroji serijos „Lašas jūroje“ knyga, pasakojanti apie nykstančius gyvūnus (pirmoji serijos knyga „Chameleono sapnai“).

Jurga Vilė pasakoja, kad knygos idėja gali gimti nuo menkiausios detalės, mažiausio gyvenimo epizodo. Niekada negalvoju, kad štai dabar rašysiu knygą vaikams. Savo rašymą įsivaizduoju tarsi dvisluoksnį. Kad būtų įdomu ir vaikui, ir jam skaitančiam suaugusiajam. Galbūt labai noriu tikėti tuo vaiku, kuris – kiekvieno iš mūsų viduje?! Todėl knygos vaikams turi tikti ir suaugusiesiems. Bent man to labai norisi. Autorė prisipažįsta nežinanti, kaip būna kitiems rašytojams, bet ji visuomet pradedanti nuo teksto. Turiu keletą dar tik brandinamų paveikslėlių knygų, kurių istorijos jau parašytos. Su chameleonu pradėjau seriją apie gyvius. „Lašas jūroje“, „Pulpas ir jo žalia koja“ jau pasirodžiusios, o netrukus turėtume sulaukti ir trečiosios – apie kašalotus… Norėjau paliesti rimtą temą apie nykstančius gyvūnus, žmonių abejingumą. Jurga Vilė pasakoja apie buvimą rašytoja ir tam tikrus rašymo ritualus.

Aštuonkojai gyvena visame pasauliniame vandenyne. Dažniausiai sutinkami šiltų jūrų pakrantėse, tarp akmenų, koralinių rifų, uolų, dumblių sąžalynų. Jie puikiai jaučiasi ir giliausiose vandenynų vietose, kur net nepatenka saulės šviesa. Čia gyvenantiems aštuonkojams priklauso pasaulio kiaušinių saugojimo rekordas… 58 mėnesiai! Aštuonkojai yra unikalūs savo gebėjimais; išlenda pro pačius siauriausius plyšius, atsiaugina priešų nutrauktus ar sužalotus čiuptuvus, nelaisvėje gyvenantys iš veido atpažįsta savo maitintoją.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Pulpas ir jo žalia koja”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.