Neturime

Miegas

, , , ,

NEMOKAS PRISTATYMAS NUO 25 EUR 

Kartais jį taip sunku prisikviesti. Guli užmerkęs akis, o jis neateina ir tiek. Net jei mintyse priverti avis šokinėti iš vienos pusės į kitą. O kartais vos spėji padėti galvą ant pagalvės ir jau nebeturi jėgų atsimerkti. Vokai tampa sunkūs, o kvėpavimas gilus ir lėtas. Tu grimzti vis gilyn ir gilyn. Jis saldesnis už medų ir lengvesnis už pūką. Taip, tai jis… MIEGAS.

Klausydamiesi šviesaus, lengvo ir puikiai surimuoto naujos “Miego” knygos teksto, mažieji skaitytojai drauge su įvairiausias gyvūnais, angelais, gamyklomis ir traukiniais palengva nukeliaus į miego karalystę. Nes kas gi gali būti geriau, nei švelnus mamos balsas, trapios, tarsi močiutės nėriniai Lauros Tulaitės iliustracijos ir lengvas, puikiai surimuotas  poeto Mariaus Marcinkevičiaus tekstas.

 

10.00

Neturime

Autorius

Marius Marcinkevičius

Iliustratorius

Laura Tulaitė

Formatas

32,5×22,5, svoris 0,450 kg

Puslapiai

32

Išleidimo metai

2020

ISBN

9786098142600

Leidėjas

Tikra knyga

Miegas – kiekvieno mūsų palydovas nuo pat pirmų gyvenimo dienų. Jis neatsiejama sveiko ir kokybiško gyvenimo dalis. Ypač tai svarbu ankstyvame amžiuje. Specialistai siūlo įvairiausių patarimų ir receptų, kaip padėti vaikams užmigti ramiai ir be trukdžių. Vienas iš būdų – skaitymas.
Anglų neuropsichologo Davido Lewiso atliktas tyrimas parodė, kad knygos skaitymas prieš miegą yra geriausias būdas pasiruošti ramiam bei kokybiškam miegui, rašoma pranešime žiniasklaidai. Ir knygų skaitymas, ir jų klausymas padeda mūsų mintims nurimti, raumenims atsipalaiduoti, o kvėpavimui – sulėtėti. Tuomet mūsų kūnus aplanko ramybė. Įdomu tai, kad skaitydami vaikams prieš miegą mes ne tik pasakojame istorijas, mokome naujų žodžių, laviname vaizduotę, bet ir stipriname tarpusavio ryšį bei kuriame malonius prisiminimus.

Visai neseniai Marius Marcinkevičius parašė, o Laura Tulaitė iliustravo knygą „Miegas“, kurios puslapiai padeda nurimti ir užmigti. Ir dėl įtraukiančio eilėraščio, ir todėl, kad knygos puslapiai – juodi kaip naktis. Knygos iliustruotoja sako, kad juoda spalva tapo nakties ir ramaus miego simboliu. Tamsiame fone išryškėjančios iliustracijos tarsi sapno gijos keliauja per visą knygą ir kviečia pasinerti į miego karalystę.

Rašytojas Marius Marcinkevičius festivalio „Vaikų knygų sala“ metu pripažino, kad eilėraštį knygai „Miegas“ parašė tada, kai pats vieną naktį negalėjo užmigti. Būtent tuomet gimė knygos „Miegas” eilutės, kviečiančios mažuosius skaitytojus kartu su gyvūnais, angelais ir traukiniais keliauti į saldžių sapnų šalį. Laura Tulaitė mano, kad ne tik eiliuotas tekstas, bet ir iliustracijos padeda atsipalaiduoti ir nurimti. „Vaikų sąmonė ypatingai imli, o laikas, kuomet skaitoma prieš miegą ypač paveikus – ruošiamės poilsiui, todėl svarbu žiūrėti į teigiamas mintis keliančius ir raminančius vaizdus“, – sakė knygos „Miegas“ iliustruotoja.

https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/seima/saldaus-ir-kokybisko-miego-receptas-pasaka-pries-miega-1026-1436448

https://naujasis.lrytas.lt/tevams/seimos-gidas/2021/01/10/news/irodyta-kad-saldaus-ir-kokybisko-miego-receptas-pasaka-pries-miega-17820756/

 

1 atsiliepimas apie Miegas

  1. Inga

    Graži, skambi eiliuota kūryba, nuteikianti ramiam miegui, užburiančios iliiustracijos. Vaikams patinka !

Parašyti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.