Akcija!

Paštininkas ir serbentai

,

NEMOAKAMAS PRISTATYMAS NUO 25 EUR 

GRAŽIAUSIA 2021 metų knyga vaikams (diplomas)

Knyga apie tėčio ir sūnaus draugystę.

Kai prakiūra vamzdis, nebėra vandens. Kai nėra vandens, nebėra gyvenimo. Kol tėtis liūdi dėl prarasto gyvenimo, sūnus rašo laiškus Nieko Nežinau gatvėje įsikūrusiai Santechnikų tarnybai. Ši siuntinėja atvirukus atgal, o vandens kaip nėra, taip nėra. Viskas pasikeičia tuomet, kai vieną iš laiškų atranda maža mergaitė.

Tai knyga-pokštas. Prakiurusio vamzdžio katastrofa arba mūsų tobulas gebėjimas iš musės padaryti dramblį šioje knygoje tampa atspirtimi nonsenso estetikai, šviesiai tekstinei ir vizualinei ironijai. Tačiau svarbiausia tema – vaiko pastanga sutvarkyti pasaulį.

Laba diena,
rytas išaušo liūdnas.
Praėjusią naktį prakiuro vamzdis.
Vandens pribėgo sočiai.
Paštininkas

8.00

Autorius

Dovilė Zavedskaitė

Iliustratorius

Patricija Bliuj-Stodulska

Formatas

17×24, kietas viršelis

Puslapiai

48

ISBN

9786098142617

Išleidimo metai

2021

Leidėjas

Tikra knyga

Knygos PAŠTININKAS IR SERBENTAI autorės – rašytoja Dovilė Zavedskaitė ir dailininkė Patricija Bliuj-Stodulska.

Dovilė Zavedskaitė – teatro kritikė, dramaturgė, rašytoja. Pasaulį mato ne tokį, koks jis yra, bet tokį, koks galėtų būti.

Rašytoja atskleidžia, kad teksto sukūrimas knygai „Paštininkas ir serbentai“ užtruko. Gal bus keista, nes teksto nedaug, bet dirbau prie jo labai ilgai. Vis sugrįždama turbūt metus? Gal todėl, kad mano kūrybinės kelionės visuomet vyksta iškart kelios. O taip pat neslepia, kad su leidykla tarsi ruošėmės paveikslėlių knygai, kurioje garsiausiai kalbėti turėtų paveikslėliai. Todėl tekste liko tik esmė, nieko pašalinio; perrašinėjau gal dvidešimt kartų nuo pradžios iki galo, sverdama kiekvieną mintį. Bet tai, kaip prie istorijos priėjo dailininkė Patricija, manau, yra labiau lygiavertis balsas. Niekas nekelia galvos aukščiau – visi čia lygūs: ir raidės, ir spalvos, ir visų visutėlių akys.

Patricija Bliuj-Stodulska – jauna iliustratorė, mokslus baigusi Varšuvos Dailės Akademijoje. Tai pirmoji jos lietuviška iliustruota knyga vaikams. Iliustratorė įkvėpimo savo kūryboje dažniausiai ieško gamtoje.

Dailininkė teigia, kad jai visada buvo įdomu kaip atrodo lietuviškas iliustruotų knygų pasaulis. Aprašymas iš pradžių pasirodė nelengvas, neakivaizdus. Kartu liūdnas, pilnas absurdo, nepasakymų, bet iš tikrųjų – šmaikštus! Taip prasidėjo mano darbas – reikšmių ieškojimas. Kalbėdama apie knygos kūrimą, Patricija sako, kad leido sau būti lanksčiai ir atvirai, ieškoti, pažinti, neapsiriboti. Gal todėl užtruko daug laiko, teko nemažai pripaišyto popieriaus išmesti. Kalbant apie stilių – norėjau sukurti tikrai gražią knygą, kruopščiai nupieštą. Dauguma piešinių – originalai, beveik nepakeisti kompiuteriu. Laikau save antro plano, vizualine rašytoja – užrašai, reklamos, juokeliai – mano darbas.

Autorės įraše atskleidžia daugiau įdomių knygos kūrimo paslapčių.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Paštininkas ir serbentai”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.