Nukas

, , ,

NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 25 EUR 

GRAŽIAUSIA 2021 metų knyga vaikams (Lietuvos Dailininkų Asociacijos diplomas)
Premija už GERIAUSIĄ paveikslėlių knygą vaikams 2021 (IBBY Lietuva)

KNYGA SKAITOMA IŠ ABIEJŲ PUSIŲ!

Mano vardas NUKAS. Ne Jonukas ir ne Antanukas. Daug kas sako, kad esu nepaprastas berniukas. Vieną dieną galiu nieko negirdėti, o kitą – nieko nematyti, bet svarbiausia: kai GIRDŽIU 👂 – nieko NEMATAU, o kai MATAU 👀 – nieko NEGIRDŽIU, ir niekas (net daktarai!) nežino, kodėl taip yra.

Kartais vaikai negirdi to, ką jiems sakom, ir atrodo, kad jie ir nenori girdėti. Kartais jie nemato to, ko nenori matyti. Ir yra vaikų, kurie iš tikrųjų nemato, ir tokių, kurie iš tikrųjų negirdi. O štai Nukas apskritai į nieką nepanašus, negana to, jam nutinka keisčiausių dalykų.

12.00

Autorius

Audra Baranauskaitė

Iliustratorius

Lina Itagaki

Puslapiai

40

Formatas

23×28, kietas viršelis

Išleidimo metai

2021

ISBN

9786098142648

Leidėjas

Tikra knyga

Paveikslėlių knyga NUKAS. Parašė Audra Baranauskaitė, nupiešė Lina Itagaki.

Tai istorija apie berniuką, kuris kartais negirdi, o kartais nemato. Rašytoja Audra Baranauskaitė siūlo vieną iš knygos panaudojimo būdų: „Vartydamas šią knygą, kiekvienas gali ne tik susidraugauti su pagrindiniu herojumi, bet vaizduotėje ir pats tapti Nuku. Juk Nukas į nieką nepanašus.“ Dailininkė Lina Itagaki pasakoja, kad mėgstamiausia iliustracija knygoje jai yra ta, kur Nukas stovi išskėtęs rankas ir ant jo sutūpę paukščiai. Patinka kontrastas tarp tikroviškai nupieštų paukščių, keleto eskizinių ir tokio stilizuoto berniuko Nuko. Apie kitokį berniuką ir knygos kūrimo užkulisius, galite paskaityti interviu su autorėmis.

Apie tai, kad pradžioje tekstas buvo parašytas taip, kad knyga būtų skaitoma iš vienos pusės, ir kaip ji tapo skaitoma iš abiejų pusių, autorės atskleidžia interviu po to, kai buvo apdovanotos Geriausios 2021 metų knygos vaikams premija. Knygos dailininkė Lina Itagaki prisipažino, kad piešdama knygą nuolat painiojosi nes, iš tikrųjų, čia vaizduojamos keturios Nuko būsenos: girdėjimas nematant, matymas negirdint, nematymas girdint ir negirdėjimas matant. Ir man reikėdavo labai susikaupti ir pagalvoti, kurią iš jų dabar piešiu. Keletą kartų suklydau: ten, kur Nukas nemato, nupiešiau, kad jis žiūri į paukščius. Teko pataisyti ir žvilgsnį nukreipti į niekur. Įdomių faktų kupinas interviu apie knygą slepiasi čia. 

Dvipusė knyga taip pat buvo įtraukta ir į TOP 10 gruodžio knygų vaikams!

https://www.15min.lt/media-pasakojimai/gruodzio-knygu-vaikams-ir-paaugliams-top-10-1470

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Nukas”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Jums taip pat gali patikti…

  • Pulpas ir jo žalia koja
    Akcija!

    Pulpas ir jo žalia koja

    7.00