Gruodžio knygų vaikams ir paaugliams TOP 10 2021-12-23 – Paskelbta: Naujienos

Metų pabaigoje it iš gausybės rago pasipylė puikių ir labai gražių knygų vaikams. Tiek, kad ne tik skaityti vos spėjau, bet ir atsirinkti buvo nelengva. Į gruodžio lentyną sugulė tikrai išskirtinių knygų dešimtukas, priversiančių susimąstyti, pažvelgti į pasaulį kiek kitaip, geriau suprasti save ir kitus, gyvenimo grožį bei laikinumą. O svarbiausia ne viena iš šių knygų kvies jaunąjį skaitytoją ir suaugusįjį bendram pokalbiui apie didelius ir svarbius dalykus.

Tekstas Eglės Baliutavičiūtės

Gruodžio mėnesio TOP 10-tuke – leidyklos „Tikra knyga“ naujiena – Audros Baranauskaitės ir Linos Itagaki knyga vaikams „NUKAS“!

Tai pasakojimas apie mažylį Nuką, kuris kažkodėl kartais viską girdi, bet nieko nemato. O kartais viską mato, bet nieko negirdi. Nukas dėl to nė kiek nesijaudina, taip gyventi jam labai įdomu!

Kai nematai – paaštrėja klausa, pasaulis atrodo pilnas garsų, o matyti padeda rankos, uoslė bei tie patys garsai. O kai negirdi – sustiprėja rega. Tiek visko matai, kad kartais net nebeaišku, kur čia realybė, o kur fantazija. Ir net nebūtina girdėti, kaip mama prieš miegą sušnabžda „myliu“ ir palinki „saldžių sapnų“, nes ir taip žinai, ir taip jauti.

Knyga žaisminga ir miela, skatina įsiklausyti ir įsižiūrėti, kviečia pamėginti kartu su Nuku pažaisti, išmėginti savo pojūčius: kaip jaustumei neturėdamas vieno ar kito? Kaip kiti pojūčiai tau padėtų susiorientuoti aplinkoje? Knyga taip pat liudija ir apie tai, kad pasaulyje yra vaikų, kurie negirdi ar nemato, tačiau dėl to jų gyvenimas nėra kuo nors prastesnis ar skurdesnis, kad jie tuos pačius dalykus gali patirti kiek kitaip.

Beje, „Nukas“ – antra dvipusė knyga šiame tope. Vienoje knygos pusėje pasakojama, kaip Nukas viską girdi, bet nemato, o kitoje – kaip viską mato, bet negirdi.

Įrašą rasite čia