fbpx

Kūrybinės dirbtuvės, interaktyvūs skaitymai

Leidybos namai TIKRA KNYGA ne tik leidžia gražiausias knygas vaikams, bet ir siekia, kad kuo daugiau vaikų atrastų nepakartojamą knygų pasaulį. Todėl organizuoja interaktyvius skaitymus ir kūrybines dirbtuves vaikams. Mūsų tikslas, kad kiekviena leidyklos išleista knyga surastų savo kelią pas skaitytoją.

Daugiau informacijos: daiva@tikraknyga.lt. tel. 862650090

„Plastikiniai chuliganai“

https://tikraknyga.lt/knygos/plastikiniai-chuliganai/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

per balas link ausros. pasakojimas apie daktaro jono basanaviciaus keliones ir darbus_VIRŠELIS

 

„Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“

https://tikraknyga.lt/knygos/per-balas-link-ausros-pasakojimas-apie-daktaro-jono-basanaviciaus-keliones-ir-darbus/

Ką vaikai žino apie Dr. Joną Basanavičių? Dažniausiai jis pristatomas kaip vienas iš valstybės įkūrėjų, patriarchas, mokslininkas. Per savo ilgą gyvenimą J. Basanvičiui pavyko nuveikti daug daugiau. Interaktyviai skaitant paveikslėlių knygą vaikai susipažįsta su J. Basanavičiaus gyvenimu ir darbais, ima suprasti istorinį laikotarpį, kuriame gyveno J. Basanvičius, „Aušros“ laikraščio atsiradimo vertę, lietuviškumo reikšmę. Po knygos skaitymo, kad įtvirtinti žinias, vaikų laukia smagus protmūšis.

 

 

E. Lei "Miglų slėnio fėjų pasakos"

 

Kaip kuriamos knygos? Kokios jos būna?

https://tikraknyga.lt/knygos/miglu-slenio-feju-burtai/

Šios knygos sukūrimui buvo reikalinga didelė komanda: lėlininkė, kuri sukūrė visas lėles, jų namus ir aplinką; fotografas – kuris nufotografavo daugiau nei 1000 nuotraukų, iš kurių knygoje pasiliko tik 150, knygos dailininkė, dizaineris – retušuotojas, kuriam reikėjo sutvarkyti ir išvalyti visas nuotraukas, 3 vasaros mėnesiai ir geras oras (nors knygoje yra keletas lietaus patobulintų nuotraukų) ir daug daug kantrybės. Knyga buvo sukurta per 9 mėnesius.

Sužinojus, kaip buvo sukurta knyga, galima atsiversti pirmąjį jos puslapį ir pradėti skaityti nuotykių pilną istoriją apie svajones ir tikslo siekimą, draugystę ir pasitikėjimą. Apie stebuklus, kurie yra šalia mūsų.

 

METU KNYGA LAIME YRA LAPE

 

 

Ar kada susimąstėte, kokia yra laimės spalva?

Kūrybinių dirbtuvių vaikams sumanytoja, iliustratorė Aušra Kiudulaitė ir rašytoja Evelina Daciūtė kiekvieno susitikimo metu užduoda šį klausimą vaikams. Ir niekada negauna vienodo atsakymo! Laimės spalva varijuoja nuo baltos – iki juodos (toks atsakymas nuskambėjo tik kartą), bet juk ne tai svarbiausia. Mums atrodo, kad svarbiausia yra kalbėtis su vaikais. Visomis temomis. O kalbėtis apie laimę – netgi būtina.

Todėl ir sugalvojome „Lapės LAIMĖS dirbtuves“, kad apie svarbiausius dalykus kalbėtume kartu skaitydami knygą „Laimė yra lapė“, kurdami savo knygos iliustraciją, piešdami savo laimę.

draugyste_ant_straublio_galo-virselis_www+medalis

 

 

Knyga apie pačią didžiausią draugystę „Draugystė ant straublio galo“ 

Susitikime kūrybinėse knygos „Draugystė ant straublio galo“ dirbtuvėse! Jų metu knygos dailininkė Aušra Kiudulaitė papasakoja kaip buvo kuriama knyga, kiekvienas vaikas sukuria savo iliustraciją.  Jei svečiuose bus aktorė Daiva Rudytė , tuomet bus interaktyviai perskaityta knyga ir visi kartu kalbėsime apie didelio dramblio ir mažos pelytės draugystę. Ir mažas bei dideles mūsų pačių draugystes…

Skambinkit mums arba rašykite ir „Draugystės ant straublio galo dirbtuvės“ atkeliaus į bet kurį pasaulio kampelį!

 

lietuvos-musiai-ir-kariai_zivile-mikailiene_tikra-knyga

 

 

Pažinkite Lietuvos istoriją su knyga „Mūšiai ir kariai“

Ar žinote, kur laikomas Chotino mūšyje laimėtas karo grobis? Kas buvo sparnuotieji husarai? Kodėl lietuviai turėjo šarvuotų traukinių pulką? Jei ne, tai būtinai turite perskaityti knygą
„Lietuvos mūšiai ir kariai“. O kad būtų dar įdomiau, pasikvieskite į svečius leidybos namų TIKRA KNYGA kūrybos vadovę Daivą ir ji kartu su vaikais ne tik perskaitys visą knygą, bet ir papasakos dar daugiau įdomių istorijų apie Lietuvą, surengs smagų protmūšį. Juk pažinti savo krašto istoriją net labai įdomu!

 

 

 

 

ne vienas_viršelis spaudai.indd

 

Dirbtuvės su Ieva Babilaite

Ieva Babilaitė – knygos autorė ir iliustratorė sukūrė pirmą Lietuvoje bežodę knygą vaikams. Tai unikali ne tik savo forma, bet ir iliustracijų atlikimo technika knyga – iliustracijos sukurtos iš rankomis daryto ir plėšyto popieriaus skiaučių.  Knygoje pasakojama mažo, vienišo varniuko istorija. Apie jo norą susirasti draugą, apie tai, koks pasaulis gražus, kai turi su kuo juo dalintis.

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai, naudodami plėšytą popierių, susikurtų savo paukštuką – draugą, kurį po susitikimo, galėtų parsinešti į namus/padovanoti draugui. Kadangi vaikai plėšys didelio formato popieriaus lapus (A2), iš anksto nėra galimybės numatyti, kokio dydžio paukštį pasigamins. O tai suteikia pačioms dirbtuvėms papildomo smagumo. Vaikai visiškai kitaip jaučiasi dirbdami su dideliu formatu, dažnas iš jų net nėra matęs tokio dydžio popieriaus lapų J Kadangi reikia ne tik išsiplėšyti paukščio formas, bet vėliau, ir iš likusio popieriaus prisegti paukščiui plunksnas, darbo procesas labai smagus ir po dirbtuvių nelieko jokių šiukšlių – vaikai sunaudoja visą popieriaus lapą!

 

virselise


Knygos sukūrimo laboratorija

Kas nutinka kai vėjas išbarsto žodžius ir pasakoje jie susimaišo? Ar gali baisi princesė joti ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliuoti po laukus? Gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė! O taip nutiko Mariaus Marcinkevičiaus knygoje „Princesė“, kurią iliustravo Vaiva Braškutė.

Po knygos perskaitymo laukia kūrybinės dirbtuvės, kuriose  vaikai iš popieriaus lanksto mažas knygutes, o vėliau tampa jų autoriais ir iliustratoriais. Vaikai kuria savo pasakas, jas iliustruoja piešiniais arba paruoštais lipdukais. Naudodami tuos pačius žodžius, vaikai sukuria visiškai skirtingas istorijas! Pasikvieskite TIKRA KNYGA kūrybos vadovę Daivą arba iliustratorę Vaivą į svečius!

 

 

 

 

 

poezija maziems

„Maži eilėraščiai mažiems“

Geriausia knyga vaikystėje – poezijos. Poezijos ritmai ir rimai tarsi sutampa su slaptais vaikystės pasaulio virpesiais, o mažieji ypač imlūs pagal tam tikrus dėsnius surikiuotų žodžių skambesiui. Visa vaikystė skamba kaip eilėraštis – skaičiuotės, dainelės, rimuotos mįslės.

Dirbtuvių metu knygos iliustruotojos Rasos Jančiauskaitės pieštos rankos atgyja įvairiais personažais. Vaikai iš įvairiausių nupieštų rankų eskizų, turi nupiešti bet ką, kas jiems šauna į galvą – rankos tampa papūgomis, krokodilais, kojinėmis, kiškiais, geriausių draugų portretais ar net namais!

 

 

Daugiau informacijos: daiva@tikraknyga.lt. tel. 862650090

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save