Neturime

Laimė yra lapė

, , , , ,

2017-ųjų METŲ KNYGA VAIKAMS!
2019 m. THE BATCHELDER apdovanojimas už išskirtiniausią paskutinias metais JAV išleistą knygą vaikams!

Knyga įtraukta į K. Urbos mokiniams rekomenduojamų knygų sąrašą!

Kartą, viename parke, namelyje medyje, gyveno šeima: berniukas Povilas, molinius puodus lipdanti mama ir malūnsparnį pilotuojantis tėtis. Šeima turėjo tradiciją: kartu susėsti prie stalo valgyti bandelių su arbata, todėl Povilas kasdien traukdavo į kepyklą. Vieną dieną  grįždamas iš ten berniukas pamatė sūpynėse skriejančią lapę ir nuo tada jo gyvenimas jau nebebuvo toks, koks buvęs.
Knyga „Laimė yra lapė“ skirta 5-10 metų vaikams, tačiau joje pasakojama istorija, vertybės sujaudins ne tik mažą, bet ir didelį. Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.

LAIMĖjimai:
2019 m. Amerikos bibliotekų asociacija įtraukė knygą į išskirtinių knygų sąrašą ( Notable Children’s Books list)
2019 m. The Batchelder apdovanojimas (Amerikos bibliotekų asociacijos teikiamas už išskirtiniausią paskutinias metais JAV išleistą knygą vaikams, kuri buvo sukurta ne JAV ir ne anglų kalba)
2018 m. 2017-ųjų METŲ KNYGA VAIKAMS
2018 m. IBBY Garbės sąrašas
2018 m. knygą į anglų kalbą išvertė ir išleido Didžiosios Britanijos leidykla „Thames&Hudson“
2017 m. knyga įtraukta į reikšmingiausių pasaulio knygų vaikams katalogą „Baltieji varnai“ („The White Ravens“). 
2017 m. Bolonijos vaikų knygų mugės iliustratorių parodos diplomas
2017 m. Nami (Pietų Korėja) iliustratorių parodos diplomas
2017 m. Šaržos (JAE) iliustratorių parodos diplomas
2017 m. Talino iliustratorių trianalės diplomas
2017 m. pagal knygą pastatyti du spektakliai „Laimė yra lapė“ (rež. Mantas Verbiejus) ir „Labas, lape!“ (rež. Eglė Kižaitė)
2016 m. gražiausios knygos diplomas Vilniaus knygų mugės „Meno knygos“ konkursas
2016 m. Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą (IBBY Lietuvos skyrius)

Knygos teisės parduotos:
UK (pasaulinės anglų kalbos teisės)
Pietų Korėjai
Slovakijai
Kinijai
Rumunijai
Ukrainai
Latvijai
Kroatijai
Turkijai
Taivanui

Pagal knygą pastatytas spektaklis LAIMĖ YRA LAPĖ

12.00

Neturime

Svoris 0.395 kg
Autorius

Evelina Daciūtė

Iliustratorius

Aušra Kiudulaitė

Formatas

26×25, kieti viršeliai, Svoris 0,511 KG

Puslapiai

48

ISBN

9786098142310

Leidėjas

Tikra knyga

Išleidimo metai

2016

Knyga „Laimė yra lapė“ įvertinta „The Batchelder“ apdovanojimu, kurį Amerikos bibliotekų asociacija teikia už išskirtiniausią pastaraisiais metais JAV išleistą knygą vaikams, kuri buvo sukurta ne JAV ir ne anglų kalba.

Amerikos bibliotekų asociacija įtraukė „The Fox on the swing“ į 2019 išskirtinių knygų sąrašą. Į šį sąrašą nuo 1940 metų įtraukiamos geriausios metų knygos išleistos Amerikoje.

http://www.ala.org/alsc/awardsgrants/notalists/ncb?fbclid=IwAR25ile1g2KTn-sPGGlVRJ5n8cGKADLqnKSeDpYKOoMraLZHE-BRD67eZvo

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/jav-laime-yra-lape-sulauke-apdovanojimo-kokio-nera-gavusi-jokia-lietuviu-autoriu-knyga-286-1094780?fbclid=IwAR2uMie5NNr4K6esaWDWEjrI_JFD5WM2k9HRR-qLYY-oe0n8aTKCi77O2jA#&copied

Recenzijos apie knygą:

Na, ir jaukumas šitos knygos! Tokia mėlyna. Tokia oranžinė. Tokia tikra. Apie svarbiausias gyvenimo pamokas. O jei konkrečiau – tai pasakojimas apie mažą berniuką Povilą ir jo įdomų gyvenimą bei netikėtą pažintį su Lape (Labiausiai šiame kelyje Povilui patiko sūpynės. Ne todėl, kad pats būtų baisiai mėgęs suptis. Dėl to, kad jose mėgdavo suptis Lapė), kuri viską pakeičia ir padeda pažinti, paskanauti tikros draugystės bei gyvenimo filosofijos.

Aha, sakysite – berniukas ir lapė, labai jau girdėta! (Egziuperi „Mažasis princas“) Tačiau patikėkite, ši lapė ir šis berniukas kitokie. Pasakojimas parodo ir kaip svarbu būti dosniam, kaip būtina kartais patirti ir praradimo liūdesį, nes tik taip atsiranda vietos naujam – atradimo džiaugsmui. Tiesą sakant, tai viena tų knygų, kuri, tikiu, neturės amžiaus cenzo – ją puikiai perskaitys ir maži, ir dideli. Nes juk kiekvienas norime būti laimingas. Tik dažnai tai nukelinėjame į kažkokias neaiškias perspektyvas – „kai užaugsi“, „kai turėsi gerą darbą“, „kai saulė bus skaistesnė“… O laimė, išties, yra gyventi čia ir dabar ir džiaugtis tais, kurie šalia. Laimė yra kaip lapė, kurią kartą, visai netikėtai gali sutikti ir kartu pasisupti. Paskui jau ji pati sprendžia, kur ir kada bei su kuo draugauti…

Šios tiek turiniu, tiek forma spalvingos knygos pradžia – 2015 m. rugpjūtis. Tuomet vaikų rašytoja Evelina Daciūtė parašė tekstą specialiai iliustratorei Aušrai Kiudulaitei. „Mačiau jos piešinius, stilių. Tekstą rašiau galvodama apie juos, – pasakojo E. Daciūtė. – Lapės personažą išgyvenau dar kartą, kai Aušra kūrė iliustracijas.“ Pasak dailininkės A. Kiudulaitės, kartais būdavo sunku suvokti, kad lapė – tik knygos personažas. „Gyvenau su ja kasdien daugiau nei pusmetį, dažnai ji man atrodydavo labai reali“, – kalbėjo Aušra. Abi kūrėjos prisipažino, kad lapės bruožus pradėjo pastebėti ir savyje bei aplinkiniuose. „Jau dabar kai kuriuos posakius taip ir baigiame – kad lapė būtų taip pat pasakiusi“, – juokėsi abi.

http://www.mamyciuklubas.lt/moteru-klubas/knyga-laime-yra-lape-nuosirdi-ir-tikra-46850/

Visiems pesimistams, pavargusiems ar nusivylusiems vertėtų įsiklausyti į tokius lapės žodžius: „geri dalykai kartais paaiškėja po tam tikro laiko, net jei iš pradžių atrodo ne tokie geri. Na, kaip bandelė su įdaru: jį randi ne iškart, bet po kelių kąsnių,- skaniai sau valgai, o bandelė dar paskanėja“.

Knygos pristatymas M.Mažvydo bibliotekoje:

http://www.lnb.lt/naujienos/1634-nacionalines-bibliotekos-savaitgalis-lapkricio-5-6-d

Šeštadienį Nacionalinės bibliotekos Vaikų skaitykloje darėsi ankšta nuo mažųjų knygos mėgėjų ir jų tėvų gausos: į iliustratorės Aušros Kiudulaitės ir rašytojos Evelinos Daciūtės sukurtos, leidyklos „Tikra knyga“ išleistos knygos  „Laimė yra lapė“ pristatymą susirinko visa minia smalsuolių. Jaukus renginys gerokai užsitęsė: vaikai įsijautę piešė ir rašė, kas jiems yra laimė, kūrybinėse dirbtuvėse gamino laputes. Kai kurie tėveliai mėgino atžalas vestis namo ankstėliau, bet šie neskubėjo. Baigę piešinį ar pasigaminę personažą, vaikai vartė knygas, žurnalus ar tiesiog žaidė skaityklos erdvėse.

„Esu laiminga iki Mėnulio ir atgal! Jaukioje gražioje Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų skaitykloje prisirinko tiek žmonių, kad, visa laimė, jog ten įdiegtos naujausios oro vėdinimo technologijos – kitaip oro greitai būtų pritrūkę. Viskas vyko lengvai ir koordinuotai, nors jau buvome išsigandę, kaip visi sutilps prie ritinio, piešdami laimę. Ir ar mūsų kūrybinės dirbtuvės sutalpins bent pusę norinčiųjų. Renginys praėjo puikiai, esu pilna kuo geriausių emocijų. Labai ačiū atėjusiems!“ – įspūdžiais savo „Facebook“ paskyroje dalijosi knygos bendraautorė E. Daciūtė.

Knyga išleista ir anglų kalba. Užsienio blogerių komentarai:

The Fox on the Swing

https://www.kirkusreviews.com/book-reviews/evelina-daciute/the-fox-on-the-swing/

Atsiliepimai apie knygą:

https://www.goodreads.com/book/show/34110118-laim-yra-lap?from_search=true

 

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Laimė yra lapė”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Jums taip pat gali patikti…

 • Akcija!

  Miegas

  7.00
 • Išparduota

  Lapė iš knygos „Laimė yra lapė“

  18.00
 • Išparduota

  Laimė yra lapė komplektas (knyga+žaislas)

  25.00
 • Akcija!

  Maksas ir 92 musės

  7.00