Pagal knygą „Ypatingas“ – filmas „Drugelio širdis“ 2021-09-01 – Paskelbta: Naujienos

Netrukus kino ekranus pasieks naujausias Inesos Kurklietytės filmas šeimai „Drugelio širdis“, o jo pagrindiniame anonse turime progos pajusti išskirtinį režisierės kūrinio grožį ir susipažinti su pagrindine tema – draugystė nepaprastai svarbi visų mūsų, o ypač – vaikų, gyvenime. 

Juostos „Drugelio širdis“ pagrindinis herojus – berniukas Juozapas (vaidina Elijas Malinauskas). Jis yra ypatingas, ne toks kaip visi vaikai. Dėl pomėgių ir kiek kitokios išvaizdos jo santykiai su vietiniais vaikais nėra labai geri, o ypač Juozapo nemėgsta „kiečiausias“ iš jų – Benas (vaidina Mindaugas Balabonas).

Juozapas draugų neturi, kol į miestelį neatsikrausto guvi ir drąsi mergaitė Rugilė (vaidina Vilnė Konstancija Abukevičiūtė). Juozapas ir Rugilė susidraugauja, kartu patiria daug nuotykių ir vienas kitam užaugina sparnus.

„Šis filmas yra apie ypatingą vaiką, jo jautrų pasaulį ir apie tai, kaip draugystė padeda jam išlįsti iš baimės kokono. Tai filmas apie visus vaikus, jų vidinę laisvę, polėkį ir gerumo paieškas. Filmas ir apie nuotykius ir kiek jų galima patirti vieną gražią vasaros dieną. Taip pat tai ir filmas apie suaugusiuosius ir apie tai, kaip dažnai jie nepastebi vaikų ir kas vyksta jų pasauliuose“, – sako režisierė I. Kurklietytė.

Labai svarbi „Drugelio širdyje“ ir gamta: pievos, upelio pakrantė, apleistas dvaras – tai vaikų žaidimų aikštelės, kuriose galioja savos taisyklės. Vabalų pasaulis, į kurį taip įnikęs gamtininku norintis tapti Juozapas, panašus į žmonių gyvenimą – visi skirtingi, bet visi ieško sau vietos po saule.

Filme taip pat vaidina aktoriai Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė ir kiti.

Filmą kūrė prodiuserių kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Straipsnis: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1475935/naujasis-kurklietytes-filmas-drugelio-sirdis-zada-gerumo-pamoka-seimoms