Ką skaitysime rudenį 2017-09-07 – Paskelbta: Naujienos

Tinkamiausias metas skaityti knygas – ruduo. Ir ne tik todėl, kad lietuviškas oras džiugina lietumi ir šaltu vėju, bet ir todėl, kad leidykla tuo metu išleidžia svarbiausias metų naujienas. Tad ko galima tikėtis šį rudenį?

draugyste_ant_straublio_galo-virselis_www

Knygos “Laimė yra lapė” iliustratorė Aušra Kiudulaitė baigė piešti antrąją savo knygą – “Draugystė ant straublio galo”. Šį kartą jos iliustracijos puošia rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus istoriją apie didelį dramblį ir mažulytę pelytę, gyvenančią ant jo nugaros. Džeraldas ir Patricija yra patys geriausi  draugai: kartu geria arbatą, skaičiuoja žvaigždes. Tačiau vieną vakarą pelytė nusprendžia sužinoti, kodėl jie yra draugai? Tam, kad surastumėte atsakymą, teks perskaityti knygą iki galo. O jei skaitysite labai atidžiai, tai gali nutikti ir taip, kad reikės antro vakaro. Parašyta vaikams, bet tinkama ir suaugusiems. Puikiai tinka į miego knygų lentyną

.

suo-ir-banginis_virselis_www

Naujausia Evelinos Daciūtės knyga “Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių” turbūt nepadės užmigti, bet gali padėti supažindinti su knygomis vaikus, kurie mieliau leidžia laiką žaisdami interaktyvius žaidimus, nei skaitydami knygas. Šią knygą galima skaityti, kaip paprastą knygą, arba žiūrėti kaip animacinį filmuką. Tereikia atsisiųsti knygos viduje esančią programėlę ir kiekvienas knygos puslapis atgis ir ims judėti. Jauna iliustratorė Diana Molytė ne tik sukūrė knygos iliustracijas, bet ir  animaciją. Eiliuotą knygos tekstą lengva skaityti ir įsiminti, jis persmelktas humoru ir tiksliomis įžvalgomis:

Nustebot, kad Vilniuj gyveno banginis?
Kad upė, ne jūra, – banginio gimtinė?
Pasaulyje daug keistenybių nutinka –
gamta, patikėkit manim, išradinga.

Knygą rekomenduojame priešmokyklinukams ir vyresniems vaikams.

rudalius_www

Daugiau nei į 30 kalbų išversta knyga Rudalius” patinka ne tik vaikams, bet ir mokytojams, vaikų literatūros kritikams. Retai taip nutinka, kad knyga įtiktų visiems. Tačiau šiai knygai komplimentų negaili niekas.

“Žiuri labai retai vienbalsiai priima sprendimą…. “Rudalius” parašytas taip, kad jūs negalite patikėti, kad rašytojui tai pirma knyga……Šilta ir įvairiapusė superherojaus istorija, kurią galite skaityti kartu su vaikais” (iš žiuri pareiškimo, Trollkrittet premija (Norvegijos vaikų ir jaunimo knygų rašytojų debiutas)). ” “Rudalius” – šilta ir stipri istorija apie draugystę ir drąsą, pilna kūrybiškumo ir kasdienės magijos (žiuri pareiškimas, Šiaurės Tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premija).

Pasakojimas apie mažame miestelyje gyvenančius vaikus, kurių ramias dienas drumsčia vyresnių berniukų išdaigos, pirmiausia žavi humoru ir paprastumu. Vienintelis būdas vaikams išsaugoti savo orumą ir nepriklausomybę – pasipriešinti ir nesitaikyti su esama situacija. Tiesa, sprendimą jie randa išties neįprastą – naktį, persirengę superherojų kostiumais, jie dažo dičkių vaikų dviračius aliejiniais dažais. Šioje knygoje paliečiamos vaikams itin skaudžios temos: patyčios, vienatvė, išsiskyrimas. Knygoje nagrinėjama ir praradimo tema. Pagrindinis knygos veikėjas Dalius netenka savo senelio. Knygos skyriai, kur Dalius kalbasi su mirusiu seneliu, persmelkti šiluma ir išmintimi. Dalius supranta, kad reikės atsisveikinti su seneliu, bet tai jis padarys kupinas pasitikėjimo savimi ir ateitimi.

Tai knyga apie tikrą draugystę ir drąsą. Apie tokią vaikystę, kurią su nostalgija prisimename kiekvienas iš mūsų.