Metų knygos 2020 rinkimuose net dvi leidyklos Tikra knyga knygos! 2020-10-06 – Paskelbta: Naujienos

Tradicine tapusi akcija „Metų knygos rinkimai“ jau šešioliktą kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams.

Šiais metais į Metų knygos rinkimų penketuką pateko net DVI leidyklos Tikra knyga knygos vaikams! Aušros Kiudulaitės „Maksas ir 92 musės“ ir Monikos Vaicenavičienės „Kas yra upė?“

Metų knygos rinkimai 2020

„Maksas ir 92 musės“

Mylimiausias gatvės šuo Maksas mėgsta dūkti ir loti, bet kartais jam lyg vaikui būna nuobodu. Ir štai pirmą vasaros dieną Makso gyvenime pasirodo zyzianti musė, kitą dieną atskrenda dar viena, kol galiausiai vasaros pabaigoje Maksas turi net 92 drauges! Viena vertus, tai knyga apie draugystės universalumą, kita vertus, musės – lyg metafora vasarai ir laiko tėkmei, kai net nepastebi, kaip tos dienos susiskaičiuoja. Kiudulaitės kurtas tekstas ir iliustracijos dera tarpusavy, pasakoja spalvingą daugialypę istoriją apie šunis, muses ir, žinoma, žmones. (Viktorija Ivanova)

 

Metų knygos rinkimai 2020„Kas yra upė?“

Tai sinkretinio žanro knyga – tarsi poetinė esė jauniesiems ir ne tik skaitytojams, kurioje rasime ir daug pažintinės informacijos, prozos elementų, poetinių vaizdinių, o dėl vienas kitą papildančio ir praplečiančio vaizdo bei teksto santykio, tai ir paveikslėlių knyga. Šios knygos centre – upė, kuri it siūlo gija „išsiuvinėja pasaulį margiausiais raštais, sudygsniuoja istorijas, supina kartu įvairiausias vietoves, laikus ir žmones“. Autorės iliustracijos su primityvistinės manieros prieskoniu, žemiškų, prislopintų ir net patamsintų spalvų. Šių iliustracijų pasaulis ne plastikinis, jis gaivališkas, natūralus, nenugludintas. Tai knyga mąsliems ir mąstantiems vaikams, keliantiems klausimus ir ieškantiems ilgų atsakymų, suprantantiems ar bent nujaučiantiems, kad pasaulyje beveik niekada nėra paprastų ir greitų atsakymų. Kad net, rodos, pats paprasčiausias dalykas – akmuo, medis ar upė – vertas atidesnio žvilgsnio. Verta atkreipti dėmesį, kad knyga pirmiausia buvo išleista ne Lietuvoje, bet Švedijoje, todėl skaitome vertimą. (Eglė Baliutavičiūtė)

Savo balsą už mėgstamą knygą galite atiduoti čia: http://metuknyga.lt/index.php?1452040833

Daugiau apie Metų knygos rinkimus skaitykite: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1246557/metu-knygos-rinkimai-2020-kurie-autoriai-ir-kuriniai-pateko-i-finala?fbclid=IwAR2_5V0v1nIP6MR2d2JHn9t2vKi7GXcA-_ztyPqF75pAickL-p8AcpKl2fM