Knygos „Ypatingas“ erdvė festivalyje Vaikų knygų sala 2019-11-19 – Paskelbta: Naujienos

Festivalyje Vaikų knygų sala, kuris vyko lapkričio 16-17 dienomis, nauja Modestos Jurgaitytės parašyta ir Rasos Jančiauskaitės knyga „Ypatingas“ atgimė kitu formatu. Knygoje pasakojama istorija apie berniuką Juozapą, kurio širdis plaka ne krūtinėje, bet ant jos. Juozapas svajoja pradėti lankyti mokyklą, kurioje susiras draugų, tačiau vaikui, kuris atrodo kitaip, kiti vaikai nėra draugiški… „Pojūčių teatras“ knygą pavertė erdve, kurioje vaikai gali susitapatinti su knygos herojumi Juozapu, ir pajusti, ką reiškia būti kitokiu bei kaip su tuo susitvarkyti.

Pirmiausia, prieš pasiekiant pojūčių erdves, vaikai susipažino su Modestos Jurgaitytės ir Rasos Jančiauskaitės knyga „Ypatingas“ – galėjo ją pavartyti, apžiūrėti iliustracijas bei klausytis knygos audio įrašo. Susipažinę su istorija, keliavo į skirtingas erdves ir patyrė istoriją kitaip.

Pirmoji erdvė – vaikystės pieva, kupina įvairiausių daiktų. Kiekvienas vaikas pievoje galėjo tyrinėti, daiktus liesti, vartyti, kratyti. Tai vieta, kurioje vaikai gali ieškoti ir atrasti, žaisti. Apžiūrėję visus daiktus, vaikai turėjo išsirinkti vieną sau labiausiai artimą ir labiausiai patikusį daiktą ir jį pasiimti su savimi į sekančią erdvę.

Antroji erdvė – mokykla. Šioje erdvėje vaikai tampa detektyvais – visi gavę po prožektorių ir padidinimo stiklą ieško paslėptų žodžių. Juos randa ant grindų, po stalu, suglamžytuose popieriaus lapuose ir net vidinėje Juozapo švarko kišenėje. Mokykloje vaikai turėjo suprasti, kuris suolas yra knygos veikėjo ir ant jo palikti savo anksčiau išsirinktus žaislus – taip tarsi išreikšdami palaikymą vienišam berniukui.

Trečioji erdvė – ligoninė, kurioje Juozapas nuo piktų žodžių gydosi širdį. Ligoninės erdvėje vaikai gydė ir savo problemas – tėvų neklausymas, per didelis čiauškėjimas, nesmagus nuotykis. Visas šias problemas jie gydė per skirtingus pojūčius – lytėjimą, kvapą, klausymą, matymą. Tačiau svarbiausia, kad jie gydė Juozapo širdį. Ant kamuoliukų vaikai rašė gražius palaikymo žodžius, palinkėjimus ir dėjo juos į didžiulę širdį – ją reikėjo pripildyti gražiais žodžiais tam, kad širdis pasveiktų.

Dėkojame POJŪČIŲ TEATRUI už sukurtą instaliaciją ir nuotraukas!
Festivaliui VAIKŲ KNYGŲ SALA už suteiktą galimybę knygą paversti tyrinėjimo ir supratimo erdve.

Modestos Jurgaitytės parašytą ir Rasos Jančiauskaitės iliustruotą knygą jau galite įsigyti: https://tikraknyga.lt/knygos/ypatingas/