Visa vaikystė skamba kaip eilėraštis…. 2018-10-26 – Paskelbta: Atsiliepimai apie knygas, Naujienos

Geriausia knyga vaikystėje – poezijos. Poezijos ritmai ir rimai tarsi sutampa su slaptais vaikystės pasaulio virpesiais, o mažieji ypač imlūs pagal tam tikrus dėsnius surikiuotų žodžių skambesiui.

 

poezija maziems6

 

Poetinė jėga yra iš pirmo žvilgsnio nereikšmingose detalėse, taupiame žodyje, gebėjime lakoniškai, bet labai tiksliai ir šmaikščiai reikšti mintis.  Kai kuriuos eilėraščius poetas kuria naudodamasis grandininių dainų atmainomis, o kai kuriuose žaidžia paradoksais, nonsensiškomis situacijomis.

 

poezija maziems4

 

Smagiausi M. Marcinkevičiaus eilėraščiai – patys trumpiausi. Iš taupaus žodžio skaitytojo vaizduotėje gali rastis ypatingas, kiekvienam kitoks, savitas vaizdinys. Eilėraščiuose užfiskuota tai, ko suaugęs net nepastebi, bet kas mažam vaikui gali būti labai svarbu. Akimirka, nuotaika, būsena susilieja į vientisą džiugų ir saugų pasaulį. Paprasti, bet svarbūs ir galintys pradžiuginti objektai skaitytojui tampa mažu stebuklu.

 

poezija maziems2

 

Nauja Mariaus Marcinkevičiaus poezijos knyga “Maži eilėraščiai mažiems” parašyta pagal geriausias klasikinės lietuvių poezijos vaikams tradicijas, ypač sklandžiai surimuota ir tiks vertinantiems skaidraus paprastumo bei žaismingos gelmės derinį. Ji patiks visiems, mėgusiems Sigito Gedos, Justino Marcinkevičiaus ir Eduardo Mieželaičio eilėraščius patiems mažiausiems.

poezija maziems

 

Eilėraščių knygą iliustravo jauna, bet labai talentinga iliustratorė Rasa Jančiauskaitė, pelniusi ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Knyga pirmiausia skirta patiems mažiausiems skaitytojams, todėl ir tikslas iliustruojant ją buvo – lengvos, šmaikščios ir spalvingos iliustracijos, neperkrautos detalių, šiek tiek primenančios vaikišką braižą.