„Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ pristatymas 2019-09-10 – Paskelbta: Naujienos, Renginiai

Rugsėjo 7 dieną, Valdovų rūmuose, kartu minint ir operos dieną, vyko istorinės knygos vaikams „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ pristatymas. Knygą parašė istorikės Nelė Kostinienė ir Živilė Mikailienė, o iliustracijas nupiešė dailininkė Lina Itagaki. Renginį vedė leidybos namų „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė.

Čia buvo galima susitikti su knygos herojais: Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais Gediminu, Vytautu bei jo pirmąja žmona Ona, Žygimantu Augustu, jo žmona Barbora Radvilaite ir motina Bona Sforca. Taip pat buvo galima pasivaikščioti ir nusifotografuoti su operos gerbėju Vladislovu Vaza.

Sutiktuvių dalyvių laukė smagūs protmūšio klausimai, įdomios užduotys, pasikalbėjimai su knygos kūrėjais ir kūrybinės dirbtuvės su iliustratore Lina Itagaki. Renginio metu buvo galima pasiklausyti autentiškos, skirtingais amžiais Valdovų rūmuose skambėjusios muzikos. Knygos pristatyme grojo Julija Bakševičiūtė (išilginė fleita) ir Miglė Miliūnaitė (klavesinas).

Po vaikams nesunkiai įveikto protmūšio, dailininkė Lina Itagaki buvo paruošusi kūrybines dirbtuves, kurių metu buvo kuriamos valdovų istorijos.

Pasibaigus renginiui, vaikai turėjo galimybę nusifotografuoti su jiems patikusiais valdovais, gauti rašytojų autografus.

Mielai pozavo ir valdovai ir knygos kūrėjai 🙂

Už nuotraukas dėkojame Vytautui Abramauskui.