Vilniaus knygų mugėje „Laimė yra lapė“ paskelbta Metų knyga vaikams 2018-03-14 – Paskelbta: Naujienos

Šiemetinė Vilniaus knygų mugė leidyklai „Tikra knyga“ – labai džiaugsminga: Knygos meno konkurse premija už gražiausią knygą apdovanota Aušra Kiudulaitė, iliustravusi Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“, o Metų knygos konkurse apdovanojimą už geriausią knygą vaikams gavo „Laimė yra lapė“ ir jos autorės Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė.

IMG_1545

„Metai buvo pilni įvertinimo ir pripažinimo, tačiau būtent Metų knygos apdovanojimas yra pats maloniausias, nes jį skiria skaitytojai, – sakė iliustratorė Aušra Kiudulaitė. – Tai įrodymas kaip turint idealų kūrybinį partnerį, užnugarį iš leidyklos ir knygą, kurią labai myli ir tiki be galo, be krašto, gali versti kalnus“. Jai pritarė ir rašytoja Evelina Daciūtė: „Čia „sugrojo“ trys D: draugystė, darbas ir drąsa. Jomis ir nudardėjome iki Metų knygos. Džiugu, kad lapės ir berniuko istorija pasklis dar plačiau. Su tokia bendražyge kaip Aušra – jūra iki kelių, o bendra veikla – įkvepiantis malonumas.“

knygu kaledos_evelina ir ausra

Nuo knygos pasirodymo abi autorės surengė virš šimto susitikimų su vaikais įvairiose Lietuvos mokyklose, bibliotekose bei darželiuose, kur kalbėjo apie knygos gimimą, jos paslaptis, kveitė vaikus į kūrybines dirbtuves. „Mes mėgaujamės tuo, ką darome, – sakė E. Daciūtė. – Tą pajunta ir kiti. Be to, laimės tema yra puiki pakalbėti. Pasirodo ne taip dažnai apie tai šnekame, o kai kurie ją dar priskiria tik suaugusiems. Tačiau vaikai mėgsta apie tai kalbėti, jų atsakymai nuoširdūs, gilūs, juokingi, šilti, graudinantys. Ir dažniausiai jiems laimė – šeima“.

Abi autorės visas keturias muges dienas bendravo su skaitytojais. „Buvo labai smagu, – džiaugiasi A. Kiudulaitė. – Vis ėjo žmonės, kalbino, aš jiems pasakojau savo knygų istorijas, pasikroviau daug geros energijos, susitikau su bičiuliais. Po mugės išsimiegojau ir… vėl pradėjau laukti naujos mugės.“

28942622_10215630589987607_681812300_o

Knygos „Laimė yra lapė“ laukia nauji nuotykiai: balandžio mėnesį jos vertimas „The Fox on the Swing”  (leidykla “Thames&Hudson”) bus pristatytas Londono knygų mugėje, taip pat ruošiami vertimai į kitas kalbas. „Tai tik pradžia – lapė toli keliaus, nes kitų šalių leidėjus ji žavi ne tik išskirtinėmis iliustracijomis, bet ir puikia istorija. Lankydamasi didžiausiose pasaulyje knygų mugėse ir kas dieną perskaitydama nemažai naujų tekstų galiu tik patvirtinti, kad tokių knygų, kaip „Laimė yra lapė“ tikrai reta. Esu įsitikinusi, kad sėkmingas startas tarptautinėje rinkoje tik prasidėjo – tvirtina leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė.

28943837_10215630588427568_856711488_o