„Tikra knyga“ Bolonijos vaikų knygų mugėje 2019-04-09 – Paskelbta: Naujienos

Jau ketvirtus metus iš eilės leidybos namai „Tikra knyga“ dalyvauja Bolonijos vaikų knygų mugėje, kurioje susitinka su žymiausių pasaulyje leidyklų atstovais pristatydami savo išleistas ir naujai kuriamas knygas. Būtent Bolonijos knygų mugės metu sudaromi svarbiausi metų sandoriai. Leidyklos išleistų knygų teisės parduotos jau į 15 šalių!

Leidykla taip pat didžiuojasi, kad dirba su aukščiausio lygio iliustratoriais, kurie net tris metus iš eilės papuola į svarbiausią Bolonijos vaikų knygų mugės iliustratorių parodą: 2017 m. Aušra Kiudulaitė su knyga „Laimė yra lapė“, 2018 m. Monika Vaicenavičienė su knyga „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“, 2019 m. Rasa Jančiauskaitė su knyga „Maži eilėraščiai mažiems“.

“Tikra knyga” džiaugiasi bendradarbiavimu su Lietuvos kultūros institutu, kuris šiemet pristatė  leidyklos „Tikra knyga“ dailininkes – Rasą Jančiauskaitę ir Moniką Vaicenavičienę.

Bolonijos vaikų knygų mugė šiais metais rengė net 12 ekspozicijų, kurių svarbiausia – konkursinė iliustruotojų paroda. Po pasaulio muziejus, galerijas ir bibliotekas keliaujančiai parodai tarptautinė žiuri atrinko 76-ų menininkų darbus. Konkurse dalyvavo 2901 iliustruotojas. Tarp jų eksponuojamų ir Šaržos vaikų literatūros festivalyje aukščiausią apdovanojimą pelniusios Rasos Jančiauskaitės iliustracijos, sukurtos Mariaus Marcinkevičiaus knygai „Maži eilėraščiai mažiems“. Rasai įteiktas ir parodos diplomas.

Balandžio 2-ąją knygų mugėje M. Vaicenavičienė surengė kūrybines dirbtuves, kuriose profesionalų auditorijai pristatė savo sukurtas knygas, pasakojo apie tyrimo ir turinio struktūravimo metodus, kuriuos naudoja. Iliustruotoja taip pat vedė dvejas kūrybines dirbtuves Bolonijos mieste.

Švedijos leidyklos “Opal” stende buvo eksponuojama pasaulinės sėkmės sulaukusi Monikos Vaicenavičienės knyga “Kas yra upė?”