Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ 2019-10-14 – Paskelbta: Naujienos

XXI a. dažnai vadinamas vizualumo amžiumi. Vaikų literatūroje vaizdas taip pat įgauna vis didesnę reikšmę, todėl spalio 9–10 d. įvyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ ir kiti renginiai, kuriuos organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami LR Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

Konferencija_3Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seime iš viso trijose konferencijos sesijose pranešimus apie paveikslėlių ir iliustruotas knygas, komiksus skaitė akademikai Jolita Liškevičienė (Lietuva), Kai Mikkonen (Suomija), Maria Lassén-Seger (Suomija) Anne Skaret (Norvegija). Apie vizualinį raštingumą pasakojo iliustruotoja Stella East (Kanada, Norvegija), psichologė Asta Blandė (Lietuva), buvusi Švedijos skaitymo ambasadorė Anne-Marie Körling (Švedija), Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Italijos skyriaus viceprezidentė Deborah Soria (Italija). O apie paveikslėlių knygų kūrybos procesą patirtimi ir mintimis dalijosi Miriam Moss (Didžioji Britanija), Åsa Lind (Švedija), Anete Melece (Latvija), Joanna Bartosik (Lenkija) bei Aušra Kiudulaitė (Lietuva).

Konferencija_1Suaugusieji – bibliotekininkai, mokytojai, rašytojai, iliustruotojai ir kiti besidomintys vaikų literatūra, turėjo galimybę pasimokyti dirbti su bežodėmis knygomis su Deborah Soria, o vėliau pasiklausyti dr. Jolitos Liškevičienės moderuotos diskusijos „Ko reikia sėkmingai paveikslėlių knygai?“, kurioje dalyvavo Miriam Moss, Anete Melece, Joanna Bartosik, Aušra Kiudulaitė ir Benas Bėrantas.

Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ ir kiti renginiai buvo organizuojami siekiant aptarti vis augantį dėmesį vaizdui vaikų knygos kūrybos ir leidybos procesuose bei pasikalbėti apie Lietuvoje dar gana naujo reiškinio – bežodžių knygų – panaudojimo galimybes dirbant su vaikais.

Džiaugiamės, kad leidybos namai „Tikra knyga“ Lietuvoje ir pasaulyje žinomi kaip aukštos meninės vertės paveikslėlių knygas leidžianti leidykla. Per šešerius gyvavimo metus leidykloje sukurtos knygos pelno ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinius apdovanojimus. Dėkojame organizatoriams už tai, kad prisideda prie paveikslėlių knygų sklaidos, skatina skaitančius domėtis ir paaiškina, kokia nauda vaikams skaityti būtent paveikslėlių knygas.

Visą įrašą galite rasti čia: https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/tarptautine-konferencija-vaizdu-kalba-vaiku-literaturoje-2/