SIVUŽAS apdovanotas Auksinės kriaušės apdovanojimu! 2021-10-27 – Paskelbta: Naujienos

Mariaus Marcinkevičiaus parašytai ir Linos Dūdaitės iliustruotai knygai „Sivužas“, pasirodžiusiai Slovėnijoje 2020 metais „Abir“ pavadinimu (leidykla „Pivec“, išvertė Klemenas Piskas), suteiktas „Auksinės kriaušės“ (slov. „Zlata hruška“) ženklas!

Kas yra „Auksinė kriaušė“?

„Auksinė kriaušė“ yra Liublianos miesto bibliotekos Jaunimo literatūros ir bibliotekininkystės centro projektas. Nuo 2004 m. kokybiškų jaunimo knygų skaitymo vadovą rengianti redakcinė komisija, siekdama skatinti skaitymą ir populiarinti kokybiškas jaunimo knygas, vertina išleistus vaikų ir jaunimo kūrinius, o išsiskiriantiems kokybiškiausiems kūriniams suteikia „Auksinės kriaušės“ ženklą.

Skiriamos keturių kategorijų premijos už geriausias knygas:

– už originalią slovėnų jaunimo grožinės literatūros knygą,

– už originalią slovėnų jaunimo mokomąją knygą,

– už geriausią išverstą jaunimo grožinės literatūros knygą, bendradarbiaujant su IBBY Slovėnijos skyriumi,

– už išverstą mokomąją knygą jaunimui.

„Auksinės kriaušės“ apdovanojimas – tai viena iš galimybių populiarinti kokybiškas knygas, supažindinti visuomenę, kad jaunimo literatūra yra ne tik tautos meno ir kultūros dalis, bet ir atlieka socialinę, psichologinę, etinę ir kultūrinę misiją. Siekdama padėti tėvams, auklėtojams ir mokytojams išsirinkti kokybiškas vaikų ir jaunimo knygas, bibliotekos gali visoms knygoms, atitinkančioms šio ženklo reikalavimus, suteikti „Auksinės kriaušės“ ženklą.

Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.mklj.si/pionirska/zlate-hruske/

https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/nuostabios-literaturines-naujienos-is-slovenijos/