Šiauliečio autoriaus knygą netrukus skaitys Latvijos vaikai 2017-02-10 – Paskelbta: Naujienos

Leidybos namai „Tikra knyga“ džiaugiasi pirmąja savo knyga, peržengusia Lietuvos sieną: Latvijos leidykla „Lauku Avīze“ išleido Dainiaus Šukio knygą Ezītis, kurš mīlēja slepeni” („Ežys, kuris mylėjo slapta“). Jei Latvijos vaikai knygą pamėgs, žadama išleisti ir kitą D. Šukio serijos „Linksmojo tvaro nutikimai“ knygą „Višta, kuria prarijo rūkas“.

Ezys_kuris_mylejo_slapta_latviskai

Šukio knygos, kurias jis pats rašo ir iliustruoja, pasižymi ekspresyviais ir nuotaikingais piešiniais bei linksmais, šmaikščiais, tarsi vietoje nenustygstančiais tekstais. Jo kuriami personažai yra gyvi, trykštantys humoru ir nuolat patiriantys įvairių nuotykių. Savo kūrybos kelią jis pradėjo piešdamas ir pasakodamas istorijas savo sūnui. Jam buvo svarbu jį pralinksminti. Dabar šios knygos linksmina ir kitus Lietuvos vaikus.

Knyga „Ežys, kuris mylėjo slapta“ pasakoja apie ežį Dradą, kuris įsimyli karvę Pelenoną, neatsakančią jam tuo pačiu. O jis dėl jos viską padarytų. Tad su katinu Pincium ir paršu Polinezijum iškeliauja ieškoti karvės taip mėgiamų bananų. Draugų nuotykiai atpasakoti taip, kad juokiasi ne tik mažieji klausytojai, bet ir didieji skaitytojai.

Šiaulietis D. Šukys, viso jau išleidęs penkias knygas vaikams, neslėpė džiaugsmo, kad jo knygą skaitys ir mažieji latviai. „Visą gyvenimą gyvenu šalia Latvijos, – paskojo jis. – Vaikystėje tėvas dažnai pasiimdavo mane į Rygą, kur džergždami, linguodami bėgiais važinėjo tramvajai, buvo skaniausias pasaulyje „Laima“ šokoladas, o gaideliai puikavosi ne tik ant pagaliukų, bet ir ant šventyklų stogų. Man patiko šis miestas prie jūros, neįsivaizduojamas be tolumoje ūkiančių laivų ir žuvėdrų klyksmo. Miestas, kuriame kalbėjo nesuprantama, bet skambesiu artima sielai  kalba. Džiaugiuosi, kad mano knygelę skaitys Latvijos vaikučiai ir jų tėveliai!“

http://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/siauliecio-dainiaus-sukio-knyga-netrukus-skaitys-latvijos-vaikai-286-753458