Šauliai, riteriai ir drakonai knygos pristatyme 2020-01-28 – Paskelbta: Naujienos

Sausio 26 dieną, Valstybės pažinimo centre, buvo pristatyta Norberto Černiausko ir Birutės Bikelytės knyga „Apie Šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“. Kas tie Šauliai? Ar šiais laikais dar yra riterių ir kokiomis savybėmis jie pasižymi? O iš kur istorijoje atsiranda drakonas? Šiuos ir visus kitus kilusius klausimus aiškinomės su istoriku Norbertu ir dailininke Birute.

Pristatymo metu, buvo patikrintos dalyvių žinios – jie atsakinėjo į suktus protų mūšio klausimus. Kaip sveikinosi riteriai? Kokiomis transporto priemonėmis naudojasi šiuolaikiniai riteriai-šauliai? Kas įeina į super košės receptą? Ir kokia savybė labiausiai vertinama tarp šaulių?

Po protų kovos vaikų laukė tikras, šarvuotas riteris, kuris pasakojo apie riterių turnyrus, šarvų svorį ir ginklų skirtumus. Į diskusiją įsitraukė ne tik mažieji, bet ir tėvai – visi turėjo daug klausimų apie riterių gyvenimą.

Tiesa, koks protų mūšis be nugalėtojo? Burtų keliu išrinktas laimėtojas buvo apdovanotas autorių knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“, o prizą įteikė šarvuotasis riteris.

Po pristatymo nusidriekė eilė, norinčių gauti Norberto ir Birutės autografus.