„Rudalius“ – knyga, kurią pradėjęs skaityti negali sustoti 2017-12-04 – Paskelbta: Naujienos

Vos prieš mėnesį knygynų lentynas pasiekusi norvegų autoriaus Hakon Ovreas knyga vaikams „Rudalius“ sėkmingai renka savo gerbėjų gretas. Knyga įtraukta į geriausių knygų vaikams dešimtukus, giriama vaikų literatūros kritikų ir mokytojų. Štai ką apie ją mano mažieji skaitytojai Lietuvoje:

Rudalius_atvartais-20 copy

Jogailė iš Vilniaus:
„Rudalius“ – labai įdomi knyga, įtraukia ir negali nustoti skaitęs. Skaitai ir stebiesi kaip tai vyksta, kaip vaikai tai daro ir kaip tai keista. Buvo liūdnų vietų bet buvo ir tokių kur prasijuokiau ar nusišypsojau. Aš skaičiau ir man atrodė, kad pati esu toje knygoje, matau veikėjus. Tikrai nuostabi knyga ir rekomenduoju perkskaityti suaugusiems. Labai jausminga ir linksma istorija“.

Eglė Raščauskaitė iš Anykščių:
„Knyga „Rudalius“ man patiko, bet galėtų būti ilgesnė. Ji įdomi ir yra daug nuotykių. Įdomiai pakeisti vaiku vardai, spalvomis. Šia knygą galėtų skaityti pradedantys vaikai, nes labai lengvai skaitosi. Ačiū už suteiktą progą.“

Karolis Žutautas iš Šiaulių perskaitė knygą ir dalijasi savo nuomone. Knygos pradžia Karoliui pasirodė liūdna, nes numirė senelis, ir tuo pačiu keista – kaimas kaip iš senų siaubo filmų. Tada viskas pasidarė labai įdomu. Labai patiko vieta, kur Dalius pasidarė Rudaliaus kostiumą. Nesuprato, kodėl bet kam atsitikus, Daliaus mama pradėdavo kūkčioti. Labiausiai nustebino, kad kai senelio laikrodis pradėdavo tiksėti, Dalius sutikdavo senelio dvasią. Suintrigavo, kai laikrodis pradėjo tiksėti atbulyn. Labiausiai sugraudino pabaiga, paskutinis pokalbis su seneliu. Vertina knyga 9,5 iš dešimt, čia dėl to, kad mama kūkčiojo ? Sakė, kad nepažįsta nei vienos mamos, kuri taip elgtųsi.

Rudalius_atvartais-33 copy

Sulaukėme nuomonės apie knygą ne tik iš jaunųjų skaitytojų, bet ir tėvelių:

„Norėjau pagirti „Rudalių“. Matas penktadienį įsigijo, per savaitgali perskaitė ir dabar antros dalies labai laukia, nes jam nepaprastai patiko. Labai lengvai ir smagiai skaitosi, be to pamąstymui toks neišsivadėjęs moralas lieka apie amžiną gėrio ir blogio kovą, apie stipresnius ir silpnesnius ir apie tėvų nenorą kištis į vaikų problemas. Ačiū „Tikrai knygai“.

Visiems, laukiantiems knygos tęsinio, pažadame, kad antroji knyga „Juodulis“ pasirodys Vilniaus knygų mugėje.