Rasa Jančiauskaitė: tekstas padiktavo iliustracijas 2019-04-02 – Paskelbta: Naujienos

Balandžio 1 dieną prasidėjusioje Bolonijos vaikų knygų mugėje pristatomos Rasos Jančiauskaitės iliustracijos Mariaus Marcinkevičiaus knygai „Maži eilėraščiai mažiems“. Dailininkė atskleidžia kaip gimė iliustracijų idėja ir kam dėkoja, o jos interviu papildo dailėtyrininkės Dr. Jolitos Liškevičienės įžvalgos.

„Tiesiog pats tekstas padiktavo, kad tai turėtų būti vaiko piešinį primenantis dalykas. Norėjau tokios nesuvaldytos stilistikos. Kiekvieną kartą man tiesiog eksperimentas – pasiimu naują priemonę ir į ją žiūriu kaip vaikas – ką su ja galima padaryti“ – teigia Rasa Jančiauskaitė ir dėkoja pieštukui, kuris tarsi pats viską padarė.

„Ko negali pasakyti tekstas, pasako vaizdas. Tai tas ir yra stebuklas paveikslėlių knygų, kad ir tekstas ir paveikslėliai kalba skirtingomis kalbomis, bet jie kalba tarpusavyje, vienas kitą papildydami“ – pastebi dailėtyrininkė Dr. Jolita Liškevičienė.

Visą pokalbį rasite čia:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013716380/kulturos-diena?fbclid=IwAR19vxGm3zp3aFxQ_m_9cmy_lcsNiIJcZRcqvs7Pgb1UxAAoDZ3hOHzpVxY 

rasa-5c549b01666c5