Rasa Jančiauskaitė pristatė vizualinį identitetą 2019-10-21 – Paskelbta: Naujienos

Frankfurto knygų mugės metu, Rasa Jančiauskaitė pristatė Bolonijos vaikų knygų mugės 2020 vizualinį identitetą.

72473863_1717252198404877_5641759363740729344_n„Mes visi buvome tiesiog sužavėti“, – net nemėgina slėpti džiaugsmo dėl lietuvės iliustruotojos Rasos Jančiauskaitės darbo kuriant kitų metų Bolonijos knygų mugės vizualinį stilių šios prestižinės vaikų knygų mugės vadovė Elena Pasoli. Frankfurto knygų mugėje penktadienį buvo pristatyta šie vizualiniai sprendimai, nukeliantys mus į pirmykščių žmonių tapymo ant sienų laikus.

Ketvirtus metus Bolonijos knygų mugėje tarptautinė žiuri atrenka vieną iliustruotoją, kuris vėliau kartu su dizaino studija kuria mugės vizualinį stilių. Šiemet ja tapo lietuvė – Rasa Jančiauskaitė dirbo su Italijos komunikacijos dizaino studija „Chia lab“.

Rasa vizualinis identitetas 3Atrenkant tai, kieno darbai kitais metais atspindės Bolonijos knygų mugės stilių, komisija svarstė trijų menininkų darbus – greta lietuvės buvo ir kūrėjai iš Japonijos bei Taivano. Tačiau, kaip teigia Bolonijos knygų mugės vadovė, jau iš pat pradžių buvo aišku, kad Rasa bus jų pasirinkimas. „Tačiau mes norėjome būti tikri, kad iš tiesų yra taip, tad komisija dar davė atrinktiems iliustruotojams užduočių, – pasakojo ji. Atlikus jas tapo aišku, kad lietuvė yra geriausias pasirinkimas. – Paprastai komisijos narių nuomonės nesutampa, jie diskutuoja, tačiau šį kartą buvo nuspręsta be jokių abejonių. Tai būna labai labai retai“.

Lygiai kaip visi buvo sužavėti galutinio rezultato. „Rezultatas tiesiog puikus. Jau išplatinome brošiūras, kalbėjomės su profesionalais, ir visi jie vieningai sako, kad tai puikus darbas“, – teigė mugės organizatorė. Bolonijos knygų mugės vadovė 15min pasakojo apie kitiems metams pasirinktą koncepciją: „Mes ieškojome to, kas galėtų mūsų vaizduotę sugrąžinti link iliustracijų šaknų. Norėjome kažko primityvaus, kažko, kas primintų piešinius urvuose. Taigi, apžiūrėdami pasirinktų iliustruotojų darbus, pamatėme, kad Rasos darbuose yra būtent tai, ko ieškome. Tai mums pasirodė be galo įdomu“.

Rasa vizualinis identitetasPati Rasa Jančiauskaitė sakė, kad mugės organizatoriams, matyt, patiko tai, kad jos piešiniuose matyti primityvumo, kalbėjimo abstrakčia forma. „Tai tiko organizatoriams, kurie ir norėjo tokių priešistorinių piešinių, tarsi tapybos olose. Juk ir pačioje mugėje vyksta toks lyg ir gyvenimas urve. Kokį ženklą palieka iliustratoriai, knygų kūrėjai? Dėl to ir atsirado ženklų sistema, parodyta abstrakčiu būdu“, – 15min pasakojo iliustratorė. Ji sakė, kad šis patyrimas buvo įdomus ir tuo, kad pirmą kartą savo iliustracijas tolimesniam darbui atidavė į kitas rankas. „Pamačiusi rezultatą pagalvojau, kad galbūt būčiau kai ką ne taip sudėjusi, tačiau ta nuostaba buvo maloni, manau, kad jie viską pakėlė į kitą lygį“, – teigė lietuvė iliustruotoja, sakiusi, kad jau dabar jaučia padidėjusį susidomėjimą.

Rasos Jančiauskaitės iliustracijos Mariaus Marcinkevičiaus knygai „Maži eilėraščiai mažiems“ buvo atrinktos konkursinei pasaulio iliustruotojų parodai, kurioje eksponuojami 76-ių talentingiausių menininkų darbai. Tuomet Rasa ir buvo pastebėta Bolonijoje.

Bolonijos vaikų knygų mugė 2020 metais vyks kovo 30–balandžio 2 dienomis. Mugėje apsilanko apie 30 tūkstančių žmonių.

Rasa vizualinis identitetas 2

Straipsnio šaltinis: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/bolonijos-knygu-muges-vadove-apie-vizualini-identiteta-kurusia-lietuve-mes-tiesiog-suzaveti-jos-darbu-286-1219428?fbclid=IwAR1GNUURiU-Zq3mGZ9gzkF9kZ6S905xK7SDmp7iCOq9WBMzySASwuMUvB7A&copied