Poezijos dienos: eilės prie eilėraščių 2019-07-01 – Paskelbta: Naujienos

Paskutinį birželio savaitgalį – 28–29 dienomis į poezijos, muzikos, kūrybinių dirbtuvių ir susitikimų renginį kvietė Kauno menininkų namai ir tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“.

Pirmąkart įvykęs 1990 metais, šiemet festivalis spalio 2-6 dienomis vyks jau trisdešimtą kartą. Nors tradiciškai tai rudens festivalis, vykstantis Druskininkuose ir Vilniuje, šiemet plečiasi ne tik renginių geografija, bet ir laiko juosta – praėjusią žiemą ne vienas poezijos renginys organizuotas Vilniaus knygų mugėje, o pirmąjį vasaros mėnesį „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir Kauno menininkų namai, turintys stiprias slemo vakarų tradicijas, kvietė į bendrą renginį „Poezijos dienos 2019: eilės prie eilėraščių“ – poezijos savaitgalį, kvietusį eiliuoti ir klausytis visus, mėgstančius ar dar tik ketinančius pamėgti poeziją.

Birželio 29 d. skirta programa šeimoms ir mažiausiems klausytojams – dirbtuvėlės, susitikimai su poetais, poezijos skaitymai. Pastaruoju metu įvairūs vaikų apdovanojimai skiria dėmesio ir poezijos knygoms. Šiame renginyje skambėjo eilėraščiai ir iš leidyklos „Tikra knyga“ išleistos, jau ne vieną laimėjimą pelniusios knygos – Mariaus Marcinkevičiaus ir Rasos Jančiauskaitės “Maži eilėraščiai mažiems“, 2019 metais apdovanotos Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą. Taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės su dailininke Lina Dūdaite, kuri iliustravo Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Sivužas“. Ši knyga dar praėjusią savaitę buvo apdovanota antrąją dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija. Knygos dailininkė Lina vaikams buvo paruošusi dirbtuves, kurių metų mažieji skaitytojai galėjo susikurti savo knygos personažus.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/poezijos-dienos-2019-eiles-prie-eilerasciu-286-1164790?fbclid=IwAR2B0in7Uu4_sAlK57A4uFTlgcEz2j8YPX0FSRlKwwp7IXihWTE09lzzBbg&copie