Paveikslėlių knyga „Laimė yra lapė“ – tarp geriausių Latvijoje 2019-09-05 – Paskelbta: Naujienos

Į kasmet Latvijoje organizuojamų geriausių knygų rinkimus „Vaikų komisija 2019“ šiemet pateko ir viena lietuvių autorių knyga. Tai Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės paveikslėlių knyga „Laimė yra lapė“ (latv. „Laime ir lapsa“). Ji atsidūrė kategorijoje 5+.

Laime yra lape LV2Latvijos skaitymo skatinimo programa „Vaikų, jaunimo ir tėvų komisija“ (latv. Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija) – kasmetiniai geriausių knygų vaikams ir jaunimui rinkimai. Ekspertų komisijos išrenka po 6 knygas į 5 kategorijas pagal amžiaus grupes: 5+, 9+, 11+, 15+ ir tėvų komisija. Tuomet vaikai, paaugliai bei tėvai renka jiems labiausiai patikusias knygas.

Knygos į „Vaikų komisiją“ atrenkamos remiantis kitokiais principais nei į Lietuvoje vykdomą akciją „Metų knygos rinkimai“. Metų pradžioje profesionali komisija į „Vaikų komisiją“ atrenka knygas, išleistas per pastaruosius kalendorinius metus, neatsižvelgdama, ar knyga parašyta latvių autoriaus, ar verstinė.

Jau ir anksčiau šiuose rinkimuose yra sužibėjusios lietuvių autorių knygos. Tai Kęstučio Kasparavičiaus trumpos istorijos „Apie daiktus“ (latv. „Īsi stāstiņi par lietām“), Dainiaus Šukio pasaka „Ežys, kuris mylėjo slapta“ (latv. „Ezītis, kurš mīlēja slepeni“),  o Linos Žutautės knyga „Kakė Makė ir didelė tamsa“ (latv. „Kika Mika un lielā Tumsa“) 2017 m. kategorijoje 5+ sulaukė daugiausia skaitytojų simpatijų ir pelnė pirmąją vietą. Taip pat rinkimuose yra dalyvavusi ir lietuvių dailininkės Linos Dūdaitės iliustruota Jurio Zvirgzdiņš knyga „Liūto riaumojimas“ (latv. „Lauvas rūciens“).

Straipsnio šaltinis: https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/paveiksleliu-knyga-laime-yra-lape-tarp-geriausiu-latvijoje/?fbclid=IwAR0S5O_YZ0GqntiXrvnHUxw3cmA2AF9LkkALTddCDQHyJrFj8afxWCIZJbU