Pasakoti istorijas vaizdais – būdas kalbėti su vaiku 2019-05-14 – Paskelbta: Naujienos

ne vienas_viršelis spaudai.inddPirmosios bežodės knygos „(Ne)vienas“ autorė Ieva Babilaitė teigia, kad paveikslėliai gali tapti kalba, kuria lengviau pasiekiamas adresatas. Apie tai, kaip vaizdas gali padėti užmegzti ryšį su vaiku, o paveikslėlių knyga – padėti vaikui pamilti knygą, dailininkę Ievą Babilaitę kalbina Kristina Savickytė, Žinių radijo laidoje Tėvystės įkvėpimai.

„Kai norėdavau kažką pasakyti – mielo, ar šiek tiek pašiepti, kaip būna tarp seserų, galėdavau drąsiai nupiešti piešinėlį ir pridėti vieną kitą žodį. Pamačiau, kad tas mano gebėjimas komunikuoti, geriausiai pasiekia žmogų mano norima žinia – piešiniu.  Galbūt tai buvo pati pradžia“ – apie tai, kaip atsirado dailininkės potraukis piešti, atsako Ieva.

Knygas dailininkė iliustruoti pradėjo nuo 2004 metų – iliustruodavo užsakymus, savo iliustracijoms ieškodavo autoriaus, o kartais viską padarydavo pati – iliustracijoms sugalvodavo ir tekstą. „Sūnus buvo pirmasis, kurio reakcijas stebėdavau, jam rodydavau, mes šiek tiek pasitardavome – jis man savo reakcijomis leisdavo suprasti kas yra geriau.“ Autore su sūnumi prasmės ieškodavo ir įprastiniuose daiktuose, jiems kurdavo istorijas taip bandydami vis labiau prisijaukinti knygą.

„Paveikslėlių knygos yra puiki priemonė, pagrindas bendravimui. Skaitydamas tekstą, negali pasikalbėti, o su paveikslėlių knygomis yra visaip kitaip – galima klausti, pasidalinti įžvalgomis, o tai yra puiki dingstis pokalbiui ir diskusijai. Vaikai labai lengvai pasirašo šiai avantiūrai – jie noriai pasakoja savo istorijas, o mums tai leidžia pažinti vienas kitą. Jie mato kitokius personažus nei aš kūriau, ir viskas yra priimtina“ – sako Ieva.

Visą pokalbį galite rasti čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/tevyste-ikvepia/pasakoti-istorijas-vaizdais-budas-kalbeti-su-vaiku?video=1&fbclid=IwAR3HvxTiogBL8Y90P3AJdocL_GEYrXNjqNCB6BQlO2rlGutdLgSDX_g9j54

ne vienas-4