(Ne)vienas pristatymas ir dirbtuvės MO muziejuje 2019-03-25 – Paskelbta: Naujienos

Saulėtą sekmadienio popietę, kartu su tėveliais, į MO muziejų, rinkosi mažieji dailininkės Ievos Babilaitės bežodės knygos „(Ne)vienas“ skaitytojai. Knygos autorė ir iliustratorė Ieva susirinkusiems vaikams ir tėveliams papasakojo, kaip kilo neįprastos knygos idėja ir koks buvo knygos kūrimo procesas: kokios medžiagos buvo naudojamos paukščio ir šuns gamybai, kiek laiko užtruko jas sukurti, kaip buvo fotografuojami piešiniai. Taip pat išdavė paslaptį, kad kiekviename puslapyje, paukščiuko ir šuns personažų kiekvienam judesiui perteikti, buvo kuriama nauja iliustracija.

Po pristatymo knygos autorė Ieva Babilaite kartu su leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadove Daiva Rudyte paruošė vaikams kūrybines dirbtuves, kurių metu, naudojant spalvotus popieriaus lapus, be jokių žirklių, tiesiog plėšant popierių, sukuriamas personažas – paukščiukas.

Su tėvelių pagalba, vaikai paukščiams gamino sparnus, snapus, uodegas, klijavo kojas, akutes, spalvino ir galvojo jiems vardus.

Į paukščių gaminimo procesą įsitraukė ir suaugusieji, kurie panoro vaikams ne tik padėti, bet ir sukurti savąjį paukštį, kuris būtų kitoks ne tik spalvomis ar dydžiu.

Po ilgos ir kruopščios paukščių gamybos, dalyviai surengė jų parodą – kiekvienas galėjo pasigrožėti ir apžiūrėti visų kurtus paukščius, buvo bandoma atspėti kieno kuris darbas.

Dėkojame knygos autorei ir iliustratorei Ievai Babilaitei bei leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovei Daivai Rudytei už smagiai praleistą sekmadienio popietę!