Nepražiopsokite! Gražiausia metų knyga tapo spektakliu! 2017-05-04 – Paskelbta: Naujienos, Renginiai

laime-yra-lape

2016 m. rudenį leidybos namų „Tikra knyga“ išleista knyga „Laimė yra lapė“ per trumpą laiką spėjo užkariauti skaitytojų, literatūros kritikų ir užsienio knygų agentų širdis. Ši unikali knyga žavi išskirtinėmis iliustracijomis ir šiuolaikiniu pasakojimu, kurie skirti šių dienų mažajam skaitytojui, o teksto bei vaizdo daugiasluoksniškumu patraukia ir suaugusius knygų mylėtojus.

Istoriją apie dviejų širdžių draugystę parašė vaikų rašytoja Evelina Daciūtė, iliustracijų autorė – dailininkė Aušra Kiudulaitė. Istorija apie Lapę ir berniuką Povilą tokia išskirtinė, kad neliko nepastebėta scenos žmonių, todėl persikelia ir į teatro sceną. Spektaklis „Laimė yra lapė“ kuriamas 5-10 metų žiūrovams, tačiau vaidinama istorija, joje atskleidžiamos vertybės sujaudins ne tik mažą, bet ir didelį. Gal būt ne vienas, pamatęs spektaklį, susimąstys, o kokia jo laimės spalva? O gal berniuko, mamos, tėčio, lapės personažuose atpažins save ar artimą savo? Tie, kas jau skaitė knygą, turės puikią galimybę palyginti knygos personažus su juos vaidinančių aktorių sukurtais veikėjais. O tie, kurie su Povilu ir Lape susipažins pirmą kartą, patirs tikrą džiaugsmą akims ir sielai.

Mantas Verbiejus

„Neturiu abejonių – žmogus sukurtas draugystei, – sako spektaklio režisierius Mantas Verbiejus. Spektaklis „Laimė yra lapė”, tai dar viena beprotiškai tikra istorija apie draugystę ir jos ištikimus palydovus – dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą“. Vaikų ir tėvelių laukia susitikimas su scenoje atgysiančiais knygos personažais, spektaklyje skambės gyva muzika, nestigs pašėlusio, nuotaikingo ir interaktyvaus veiksmo. Spektaklyje vaidinanti aktorė Daiva Rudytė prisipažįsta visada svajojusi suvaidinti tokiame spektaklyje vaikams, kuriame jie nebūtų tik stebėtojai, pasyviai sekantys siužetą. „Man atrodo, kad aktyviai dalyvauti spektaklyje, tam tikra prasme tapti ir jo kūrėjais – visada labai įdomu. Tikiuosi, kad šį spektaklį bus gera žiūrėti – taip, kaip mums, aktoriams, jį vaidinti“, – sako D. Rudytė.

 O kas tau yra laimė?

Bilietais prekiauja TIKETA

http://www.tiketa.lt/LT/spektaklis_vaikams_laime_yra_lape_16657