Marius Marcinkevičius: „Pasaka be pamokslo turi būti įdomesnė už Youtube“ 2019-01-25 – Paskelbta: Interviu

Knygas rašantis gydytojas Marius Marcinkevičius sako, kad gydytojai rašo ligos istorijas, o vėliau pradeda rašyti tiesiog istorijas. Apie tai, kas paskatino pradėti kurti vaikiškas knygas, kas tapo pirmaisiais kritikais ir kodėl lūžta rašytojo stalčiai? Į šiuos ir daug kitų klausimų rašytojas Marius Marcinkevičius atsako Žinių radijo laidoje „Penktadienio uoga“.

Gimus vaikams, atsirado didesnis poreikis vaikų literatūrai, kuris kilo iš tingumo skaityti pasakas – jas rašytojas kurdavo pats, pagal vaikų norus. „Pasaka iš knygos visada ta pati, o štai sugalvota pasaka visada skirtinga“ – sako Marius. Taip vėliau nusprendė pradėti rašyti knygas vaikams, o pirmaisiais kritikais visada tapdavo vaikai, kurie nesidrovėdavo pasakyti, jei istorija būdavo nuobodi.

Rašytojas prisipažįsta, kad namuose stalčiai tiesiog lūžta nuo pradėtų ir nebaigtų projektų ir išduoda paslaptį, kad kuria ir suaugusiems – pirmasis romanas bus pristatytas Knygų mugėje.

Apie ką Mariaus Marcinkevičiaus romanas ir daugiau linksmų autoriaus gyvenimo istorijų galite sužinoti paklausę visą laidos įrašą:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/penktadienio-uoga/kodel-pasaulio-literaturos-kanone-tiek-daug-gydytoju-rasytoju?video=1