Knygos meno konkurso nugalėtojos – trys mūsų leidyklos knygos! 2022-03-01 – Paskelbta: Apdovanojimai, Naujienos

Sugrįžus tradicinei Vilniaus knygų mugei, Kultūros ministerijos Knygos meno konkurso apdovanojimai vyko laiku, jau spėjusiu tapti konkurso tradicijos dalimi – mugės atidarymo dieną, ketvirtadienį, 12 val. Net šešiasdešimt skirtingų leidėjų pateikė 126 leidinius, iš kurių premijomis ir diplomais buvo pagerbta 21 knyga: buvo įteikta Pagrindinė metų premija, po piniginę premiją ir du diplomus – kiekvienoje iš šešių teminių kategorijų; Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija taip pat skyrė po apdovanojimą.

Konkursas vyksta jau trisdešimtąjį kartą: kokybiškiausiai apipavidalinti, tipografiškai vertingiausi ir profesionaliai iliustruoti išskirtinės estetikos leidiniai pirmą kartą apdovanoti 1993-aisiais.

Įvertinimai pagal temines grupes

Knygos vaikams:

diplomas Ingai Dagilei už išraiškingais dizaino elementais sukurtus puslapius-atradimus, tekstinio ir vizualinio pasakojimo šmaikštumą, popieriaus paklotės ir spaudos atliepimą maketui, parinktam knygos formatui knygoje „Paštininkas ir serbentai“ (autorė Dovilė Zavedskaitė, knygos iliustratorė Patricija Bliuj-Stodulska, išleido „Tikra knyga“, spausdino „Jelgavas Tipogrāfija“);

diplomas Linai Sasnauskaitei už vieningai pulsuojančią estetiką knygoje „Chameleono sapnai“ (autorė Jurga Vilė, knygos dailininkė ir iliustratorė Lina Sasnauskaitė, išleido „Tikra knyga“, spausdino „Jelgavas Tipogrāfija“).

 

Lietuvos dailininkų sąjungos apdovanojimas už iliustracijų originalumą ir profesionalumą – Linai Itagaki už knygą „NUKAS“ (autorė Audra Baranauskaitė, knygos dailininkė ir iliustratorė Lina Itagaki; išleido „Tikra knyga“, spausdino „Jelgavas Tipogrāfija“).

Sveikiname knygų autores!

https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/skelbiami-knygos-meno-konkurso-nugaletojai