Knyga po Kalėdų eglute: trijų vaikų mama pataria, kaip išrinkti tinkamiausią 2018-12-21 – Paskelbta: Interviu

Artėjančios Kalėdos – didžiausias džiaugsmas vaikams, o juos sveikinantiems suaugusiems tenka spręsti galvosūkį, kokias dovanas išrinkti, kad jos džiugintų ne tik tą vakarą ir netaptų nenaudojamais daiktais, o būtų įdomios ir vertingos ilgą laiką. 12-kos, 10-ies ir 2-jų metų vaikų mama, tinklaraštininkė, jaukių namų puoselėtoja Sigita Petrunina įsitikinusi, kad geriausia bei vertingiausia dovana vaikams – knyga. Jos Sigitą supa nuo pat vaikystės, todėl veikli moteris žino, kaip svarbu vaikams ne tik jas dovanoti, bet ir skaityti knygas kartu, kad tai taptų laukiamu bei kokybišku laiko praleidimu.
„Visuomet stebiu vaikus iki Kalėdų, žiūriu, kokia knyga juos pradžiugintų. Šiais metais mano dukra pati pranešė, kokios knygos norėtų. Pamačiusi ją knygyne, atsiuntė knygos nuotrauką su prierašu: „Gal Kalėdom?“. Tai rodo, kad vaikai knygų laukia“, – pranešime spaudai pasakojo trijų vaikų mama. Jos nuomone, knyga – privaloma Kalėdų dovana, o visas šia proga vaikams renkamas dovanas ji skirsto į tris grupes: „Kalėdų senelio prašome dovanų, su kuriomis būtų galima pažaisti, turėtume ką apsirengti bei paskaityti. Ši taisyklė padeda užtikrinti, kad dovanų nebūtų per daug ir namai netaptų žaislų ar kitokių daiktų parduotuve po Kalėdų.“

Pirkdama knygas tinklaraštininkė atsižvelgia į rekomendacijas. „Renkant knygas vaikams didelę įtaką daro tai, kokios knygos yra naujos, kas yra populiaru. Turime daug apdovanojimų laimėjusių knygų ir labai jas mėgstame skaityti. Stengiuosi ieškoti vaikams tokių kūrinių, kurie atitiktų jų amžių. Taip pat mėgstu jiems pirkti knygas, kurias esu turėjusi vaikystėje ir kurios yra perleistos dabar“, – patirtimi, kaip renka knygas vaikams, dalijosi S.Petrunina.

Jos įsitikinimu, knyga – geriausia dovana tiek vaikui, tiek suaugusiam. „Man labai pačiai patinka gauti knygų dovanų, tik tiems, kurie nori man jas dovanoti, nelengva, nes daug knygų perku pati, bet gavusi knygą visuomet džiaugiuosi ir pati jas dovanoju, nes manau, kad knyga – ne šiaip daiktas, o vertybė, kurią gali pasidėti į lentyną, vėliau išsitraukti ir perskaityti iš naujo, kažkam paskolinti ar perduoti ūgtelėjusiems vaikams“, – sakė „Ten kur namai“ tinklaraščio autorė.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/vaikai/idomu/knyga-po-kaledu-eglute-triju-vaiku-mama-pataria-kaip-isrinkti-tinkamiausia.d?id=79885175