Knyga apie lapę atvėrė kelius į Indiją ir Ameriką 2018-11-12 – Paskelbta: Naujienos, Renginiai

Dviejų savaičių maratonas, vykęs tarp literatūrinių festivalių Indijoje ir Amerikoje. Daugybė renginių, susitikimų ir kūrybinių dirbtuvių – tokiu tempu pastaruoju metu gyveno knygos „Laimė yra lapė“ (leidykla „Tikra knyga“) autorės Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė, kurios Bangaloro bei Vašingtono vaikus supažindino su lietuvių jau pamėgtu personažu lape ir skleidė atsakymus į tai, kas yra laimė. Autorės šypsosi – žingsnis po žingsnio ir už Europos ribų tolyn keliaujanti jų kurta knyga tampa literatūros eksporto pavyzdžiu, garsinančiu Lietuvą užsienyje.

Į spalio pabaigoje Bangaloro literatūros festivalį Indijoje E.Daciūtę ir A.Kiudulaitę pakvietė patys organizatoriai, kelione pasirūpino Lietuvos garbės konsulas Indijoje Kiron Shah ir Lietuvos ambasada Indijoje. Šis festivalis yra didžiausias nepriklausomas ir bendruomenės lėšomis organizuojamas renginys, dalyvius sukviečiantis nuo 2012 metų. Dvi dienas vykusiame festivalyje po atviru dangumi dalyvavo daug rašytojų, poetų bei mokslininkų tiek iš Indijos, tiek ir kitų užsienio šalių. Čia buvo diskutuojama apie literatūrą, kultūrą, ekonomiką, politiką, moterų padėtį, socialinius tinklus, „influencerius“ – temų spektras itin platus.

evelina-daciute-ir-ausra-kiudulaite-savo-kuryba-pristate-indijoje-ir-amerikoje-5be4a5432c000

„Apsidžiaugėme galimybe susitikti su Indijos vaikais“, – kelionės pradžią prisimena E.Daciūtė. Lietuvoje pernai Metų knygos laurus vaikų kategorijoje su knyga „Laimė yra lapė“ nuskynusios autorės prie literatūrinio kelionių pratusios – dar po knygos pasirodymo 2016 metais jos surengė eilę kūrybinių dirbtuvių Lietuvoje. Tarptautinės kelionės irgi nėra staigmena – jų kurta knyga sparčiai žengia į užsienio šalių knygynų lentynas ir sulaukia vis daugiau teigiamų įvertinimų, tad vis dažniau tenka daiktus krautis į didesnius lagaminus. Kaip sako knygos iliustratorė A.Kiudulaitė, keliaujant į Bangaloro literatūrinį festivalį buvo smalsu, kaip skirtinguose kontinentuose vaikai žvelgia ir į jos sumanytas kūrybines dirbtuves, ir į pačią knygą. „Jau turėjome patirties Lietuvoje, kur surengėme arti dviejų šimtų susitikimų su mažaisiais skaitytojais, bei Londone, kur vasarį festivalyje „Imagine Children“ buvome susitikę su britų vaikais. Tuo metu kaip tik buvo išleista mūsų knyga anglų kalba pavadinimu „The Fox on the Swing“, – pasakoja A.Kiudulaitė.

evelina-daciute-ir-ausra-kiudulaite-savo-kuryba-pristate-indijoje-ir-amerikoje-5be4a5649724a

Lietuves nustebino puikus festivalio organizavimas. Pasak jų, nebuvo sunku pajusti išskirtinį dėmesį kiekvienam festivalio dalyviui. O jų čia buvo galima sutikti pačių netikėčiausių – E.Daciūtė prisimena, kad per pirmąjį vakarą teko susipažinti su poetu ir Niujorko Vija, kuris buvo kilęs iš Bangaloro, o tik po dviejų dienų ji sužinojusi, kad tai – prestižinės Pulitzerio premijos laureatas Vijay Seshadri.

Mažvydas Karalius
Skaitykite daugiau:
https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/knyga-apie-lape-atvere-kelius-i-indija-ir-amerika-286-1056960