Išrinktos Gražiausios 2020 metų knygos 2021-03-24 – Paskelbta: Apdovanojimai, Naujienos

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, kasmet rengia Knygos meno konkursą, kuriame leidiniai vertinami pagal leidybinio-poligrafinio atlikimo, apipavidalinimo kokybės bei knygos meninės visumos kriterijus.

Šiemet konkursui 55 leidėjai pateikė 118 knygų, išleistų 2020 metais. Pagal atnaujintus konkurso nuostatus, leidinius vertino dvi komisijos: ekspertų praktikų grupė, į kurią po vieną savo narį delegavo Lietuvos grafinio dizaino asociacija, Lietuvos spaustuvininkų asociacija ir Lietuvos leidėjų asociacija, ir knygos meno ekspertų komisija, į kurią savo narį delegavo Vilniaus dailės akademija, Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus knygrišių gildija. Kitus du narius į komisijas skyrė kultūros ministras. Atsižvelgdamas į ekspertų komisijos siūlymus, Lietuvos Respublikos kultūros ministras 2021 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. ĮV-329 patvirtino 2020 metų Knygos meno konkurso nugalėtojus.

Teminėje grupėje „Knygos vaikams“ buvo pateiktos 25 knygos. Nugalėtojomis tapo trys knygos, tarp kurių – Mariaus Marcinkevičiaus ir Ingos Dagilės paveikslėlių knyga „Akmenėlis“!

DIPLOMAS SKIRTAS Ingai Dagilei už iliustracijomis kuriamus vidinius miestus Mariaus Marcinkevičiaus knygoje „Akmenėlis“.

Sveikiname autorius!

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/isrinktos-graziausios-2020-metu-knygos-286-1473286

https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/isrinktos-graziausios-2020-metu-knygos/