Iliustratorė Aušra Kiudulaitė – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Garbės sąraše 2018-01-11 – Paskelbta: Apdovanojimai, Naujienos

Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY), kas du metus skelbia IBBY Garbės sąrašą. IBBY Garbės sąrašas – tai nacionalinių IBBY skyrių pateiktos reikšmingiausios vaikų ir paauglių knygos, parašytos ar išverstos per pastaruosius keletą metų. Knygos pristatomos trijose grupėse – rašytojų, dailininkų-iliustratorių bei vertėjų.

2018 m. IBBY Garbės sąraše Lietuvą atstovauja dailininkė Aušra Kiudulaitė, knygų “Laimė yra lapė” ir “Draugystė ant straublio galo” iliustratorė, rašytoja – Ilona Ežerinytė, vertėja – Rūta Jonynaitė.

laime-yra-lape

draugyste_ant_straublio_galo-virselis_www

Garbės sąrašą sudaro knygos, kurios reprezentuoja kiekvienos šalies geriausius vaikų literatūros pavyzdžius. Ši atranka suteikia įžvalgų, kokioje kultūrinėje, socialinėje ir politinėje aplinkoje auga ir gyvena vaikai; knygų sąrašas gali būti naudojamas rengiant švietimo ir raštingumo programas, kuriant pavyzdines knygų kolekcijas vaikams.

Garbės sąrašo diplomai įteikiami IBBY kongreso metu, kur pirmą kartą pristatomas katalogas ir atrinktos knygos. Šios knygos pristatomos svarbiausiose tarptautinėse konferencijose, parodose ir knygų mugėse. Nuolatinė IBBY Garbės sąrašo knygų kolekcija saugoma Tarptautinėje vaikų ir jaunimo bibliotekoje Miunchene, Šveicarijos vaikų ir jaunimo institute Ciuriche, Bibianos mokslinių tyrimų institute Bratislavoje, IBBY skyriuje Tokijuje.

Sveikiname rašytoją Iloną Ežerinytę, dailininkę Aušrą Kiudulaitę ir vertėją Rūtą Jonynaitę patekus į 2018 m. IBBY Garbės sąrašą! Knygų “Sutikti eidą”, “Laimė yra lapė” ir “Drambliai nematomi” viršeliai ir anotacijos pateks į katalogą, o 36-ajame tarptautiniame IBBY kongrese Atėnuose vyks Garbės sąrašo knygų paroda.