Ieva Babilaitė KIDS EURO festivalyje Vašingtone 2019-10-29 – Paskelbta: Naujienos

Praėjusią savaitę, dailininkė Ieva Babilaitė lankėsi Vašingtone, kur vyko festivalis KIDS EURO Sketching is Seeing: The Big Draw Festival. Festivalio metu, menininkė pristatė savo pirmąją bežodę knygą „(Ne)Vienas“ ir net tris dienas rengė vaikams ir suaugusiems kūrybines dirbtuves. Pirmąją dieną dirbtuvės vyko Nacionalinėje Dailės galerijoje Vašingtone, antrąją dieną „Solid State Books“ knygyne, o trečiąją – vienoje iš Vašingtono mokyklų.

Tai pirmoji leidyklos „Tikra knyga“ bežodė knyga vaikams. Ar gali būti knygos be žodžių? Taip, jos gali ir neturėti žodžių, nes viską pasakoja vaizdai. Dailininkė Ieva Babilaitė sukūrė originalaus stiliaus iliustracinį pasakojimą apie vienatvę ir draugystę. Knygos skaitytojas kviečiamas atidžiai stebėti iliustracijas, o žodžius gali kurti visi – ir vaikai, ir jų tėveliai. Knyga lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, kviečia kiekvieną joje turėti savo pasaką.

Dirbtuvių metu dalyviai kūrė paukščius (nes paukštis knygoje yra vienas pagrindinių veikėjų) plėšydami didžiulius popieriaus lapus. Kiekvieno paukštis gavosi vis kitoks – tuo labai džiaugėsi Ieva Babilaitė. Spalvoti, maži, dideli, pailgi, su skiauterėmis, įvairiausiais snapais ir plunksnomis paukščiai – žemiau galerijoje.

Dirbtuvės Nacionalinėje Dailės galerijoje Vašingtone

Dirbtuvėse dalyvavo ir rašytoja, knygos „Laimė yra lapė“ autorė Evelina Daciūtė, kuri šiuo metu gyvena Amerikoje. Paukščius kūrė kartu su dukra.

Dirbtuvės „Solid State Books“ knygyne

Dirbtuvės mokykloje Vašingtone

Dėkojame renginio organizatoriams!