Festivalio „Nuotykiai tęsiasi!“ įspūdžiai 2019-06-10 – Paskelbta: Naujienos

Praėjusį savaitgalį, birželio 8–9 dienomis Dainuvos slėnyje, Anykščiuose, vyko vasaros festivalis šeimoms „Nuotykiai tęsiasi!“, kuris subūrė mylimiausius vaikų knygų autorius, kino ir animacijos kūrėjus, aktorius, muzikantus, istorijų pasakotojus. Festivalio organizatoriai – literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka.

Leidybos namai „Tikra knyga“ dalyviams buvo paruošę gausybę kūrybinių dirbtuvių su knygų iliustratoriais, naujausios leidyklos knygos, kurią parašė Norbertas Černiauskas ir iliustravo Birutė Bikelytė „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ pristatymą.

Viduramžiais Lietuvoje gyveno riteriai. O kas atsitiko vėliau? Ar po viduramžių jie kažkur išjojo ir negrįžo? Visam laikui? Nejau šiais laikais negali egzistuoti riteriai? Juk kartais sakoma – „pasielgė kaip tikras riteris“, „turi riteriškų savybių“. Istorikas ir knygos autorius Norbertas kartu su iliustratore Birute Bikelyte ir leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadove Daiva Rudyte, pristatė savybes, kuriomis pasižymi šių dienų riteriai ir tarp dalyvių atrado ne vieną, kuris gali į juos pretenduoti. Todėl nieko nelaukę surengė tikrą įšventinimo į riterius turnyrą! Vaikai turėjo kuo toliau numesti šaulio batus, pabėgioti su kuprine, riteriškai pasisveikinti, suvalgyti šaulietiškos superkošės, o tada nusipiešti savo riterišką herbą. Dalyvavo ir dideli ir maži, o norinčiųjų išbandyti savo jėgas nusidriekė eilė.

Norintiems išbandyti savo kūrybines galias, buvo siūloma sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Šeštadienį jas organizavo Mariaus Marcinkevičiaus knygų iliustratorės. Vaiva Braškutė, iliustravusi knygą „Princesė“, įtraukė dalyvius į tikrą knygos sukūrimo laboratoriją – vaikai turėjo sukurti savo knygą ir galėjo pasijusti tikrais knygos rašytojais ir dailininkais. Vėliau, kartu su knygos „Sivužas“ dailininke Lina Dūdaite, vaikai pasinėrė į trimačio ežero dirbtuves. Ežeras tapo traukos objektu visiems norintiems nusifotografuoti ir pasijusti tarsi būtum ežero dugne, po ledu.

Sekmadienį pramogos tęsėsi ir į dirbtuves kvietė knygos „Maži eilėraščiai mažiems“ iliustratorė Rasa Jančiauskaitė. Dirbtuvių metu vaikų nupieštos rankos virto smagiais personažais, kuriuos įkvėpė linksmi Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščiai. Festivalyje taip pat lankėsi pirmosios bežodės knygos „(Ne)vienas“ autorė Ieva Babilaitė. Kartu su Ieva vaikai gamino paukštelius-draugus, kalbėjo apie tai, kaip skaityti bežodę knygą, kaip kiekvienas ją supranta.

Ačiū visiems dalyvavusiems, mums buvo smagu su jumis pabendrauti, kartu kurti ir gerai praleisti laiką! Pasimatysime kitais metais 🙂