Dailininkė kalbina dailininkę! Aušros ir Rasos pokalbis 2019-11-22 – Paskelbta: Be kategorijos, Naujienos

Dailininkas kalbina dailininką! Išskirtinis interviu, kurio metu dailininkė Aušra Kiudulaitė (knygų „Laimė yra lapė“ ir „Draugystė ant straublio galo“ iliustratorė) kalbina kitą dailininkę Rasą Jančiauskaitę (knygų „Maži eilėraščiai mažiems“, „Ypatingas“ iliustratorė).

Rasa Jančiauskaitė pasakojo apie sėkmę Bolonijoje – ji atrinkta kurti 2020 m. Bolonijos vaikų knygų mugės vizualinį identitetą. Interviu metu, Rasa pasakoja apie jausmus, kurie užplūdo gavus kvietimą į atranką, apie atsakomybės jausmą kuriant identitetą ir pirmuosius bandymus. Ją kalbinanti Aušra Kiudulaitė taip pat dalinosi įspūdžiais apie dalyvavimą Bolonijos vaikų knygų mugėje ankstesniais metais ir pastebi, kad tris metus iš eilės lietuvių dailininkės patenka į iliustruotojų parodą – 2017 m. Aušra Kiudulaitė, 2018 m. Monika Vaicenavičienė, 2019 m. Rasa Jančiauskaitė, ir šių dailininkių knygas leidžia leidykla „Tikra knyga“.

Dailininkės diskutavo apie kūrybos procesą – ar knygos iliustravimas gali trukti ilgai, ir ar metai ir yra tas „ilgai“? Kas paskatino pradėti kurti knygas vaikams, kokias tendencijas pastebi ir ko trūksta vaikų literatūroje Lietuvoje? Aušra ir Rasa pasidalino įspūdžiais iš kūrybinių dirbtuvių su vaikais – ką dirbtuvės duoda pačioms dailininkėms, kokia yra grįžtamojo ryšio svarba?

Ypatingas

Rasa Jančiauskaitė taip pat pristatė naujausią iliustruotą knygą „Ypatingas“, kurią parašė Modesta Jurgaitytė. Kaip pastebi pašnekovės – patyčių tema lietuvių vaikų literatūroje yra gana reiškinys, tačiau pati tema be galo svarbi. Tačiau dailininkė pažymi, kad knyga labiau ne probleminė, o apie gebėjimą išbūti toks, koks esi – joje kalbama apie jausmus, jautrumą ir stiprybę.

Visą interviu rasite čia: https://www.15min.lt/video/kalba-dailininkes-akiudulaite-ir-rjanciauskaite-apie-iliustracijas-vaiku-literatura-kuryba-ir-issukius-171376?fbclid=IwAR0fjXmGHW-6sO-RRU6N6qQG1r1j3D3JEVH9XIJ3ygFDfRk6H4ult6k5-I8