Apie istoriją, bet nenuobodžiai 2019-12-09 – Paskelbta: Naujienos

Šeštadienį LRT radijo laidoje “Domas ir Tomas” buvo pristatyta knyga “Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai”. Laidoje dalyvavo knygos autorė Nelė Kostinienė, iliustratorė Lina Itagaki bei leidyklos “Tikra knyga” kūrybos vadovė Daiva Rudytė, kurias kalbino laidos vedėjai Tomas Dirgėla ir Rapolas.

Kodėl knyga vadinasi būtent VILNIAUS rūmai ir jų šeimininkai? Ką veikdavo juokdariai, ir kodėl jų darbas buvo laikomas viena svarbiausių pareigybių rūmuose? Ką reiškia knygoje vaizduojama varna? Visa tai ir dar daugiau sužinosite paklausę radijo laidos įrašo!

Knygoje kalbama ne tik apie valdovus, bet ir apie visus, kurie buvo šalia valdovų – jų žmonas, pavaldinius ir net augintinius, tokius kaip šunys, gulbės ir net lokys. O Žygimantas Augustas turėjo net devynis kupranugarius ir liūtą, o vėliau atidarė ir zoologijos sodą.

Laidos viešnios pasakojo apie tai, ar anksčiau domėjosi istorija, kas turėjo įtakos jų susidomėjimui arba priešingai – istorijos pamokų visai nemėgo. Tačiau kurdamos knygą, žinias pagilino ir kitaip pradėjo žiūrėti į Lietuvos istoriją – juk ten tiek daug įdomių ir mažai kam girdėtų faktų!

O kaip šiuolaikinius vaikus sudominti Lietuvos istorija?
“Mums visiems patinka istorijos, kurios yra įdomios. Jeigu mes pasakojame apie valdovus tokius dalykus, kurie mums patiems įdomūs, tai manau, kad jais galima sudominti ir vaikus. Kokią arbatą mėgo valdovai, ką jis veikdavo be to, kad kariavo? Jie visi turėjo smagių užsiėmimų, todėl pasakojant tokius dalykus, bet kuris valdovas pasidaro mums kažkuo artimas ir tuomet ir labai įdomus” – atsako Daiva Rudytė.

Visą smagų ir įdomių faktų kupiną pokalbį, galite išgirsti čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000086777/domas-ir-tomas-apie-istorija-bet-nenuobodziai