Apdovanoti geriausi 2018 m. vaikų literatūros kūrėjai 2019-04-02 – Paskelbta: Naujienos

Šeštadienį, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, buvo apdovanoti geriausi 2018 m. vaikų literatūros kūrėjai. Renginį organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Rašytojai, iliustruotojai, vertėjai apdovanoti devyniose kategorijose. Dešimta premija skirta už skaitymo skatinimo veiklą.

Mūsų leidyklos „Tikra knyga“ autoriams ir dailininkams skirti net TRYS apdovanojimai!!!

Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą skirta dailininkei Rasai Jančiauskaitei už Mariaus Marcinkevičiaus paveikslėlių knygos „Maži eilėraščiai mažiems“ iliustracijas. Premija skiriama už žvilgsnio erdvę ir šviesą, švelnų humorą ir vaikišką drąsą, smagias vizualias improvizacijas ir lengvą vaizduotės skrydį.

Premija už geriausią metų knygą mažiausiems skaitytojams skirta rašytojui Mariui Marcinkevičiui ir dailininkei Linai Dūdaitei už paveikslėlių knygą „Sivužas“. Premija skiriama už šilta pastele pulsuojantį, netikėtomis detalėmis ir perspektyvomis stebinantį skaidrų pasakojimą ne tik mažiesiems.

Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą skirta Monikai Vaicenavičienei už knygą vaikams „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“. Premija skiriama už teksto ir vaizdo sinergiją, įtaigią meninio vaizdo dinamiką, gimtinės spalvyno įkūnijimą, istorinės atminties meninę interpretaciją, rimtumo ir humoro žaismę ir knygos poligrafinę kokybę.

SVEIKINAME LAIMĖTOJUS!

Daugiau:

http://vaikams.skaitymometai.lt/index.php?-1052003186

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/paskelbti-ir-apdovanoti-geriausiu-2018-m-vaiku-ir-paaugliu-knygu-kurejai-286-1123414