Mes už kokybišką laiką su vaikais! 2016-03-21 – Paskelbta: Renginiai

Žaislų parduotuvė vaikams „Children City“ tęsia iniciatyvą „8 minutė“, kurios metu tėvai kviečiami praleisti daugiau kokybiško laiko su vaikais.

  Šį kartą „8 minutės“ dirbtuvės vyko žaislų parduotuvėje „Children City“. Vaikai ir tėveliai kartu su aktore Daiva Rudyte, iliustratore Inga Dagile, vaikų knygų autoriais Evelina Daciūte ir Linu Kontrimu įsitraukė į interaktyvų knygų ir natų skaitymą, piešė ir dūko.

  „Tęsiame aštuntos minutės iniciatyvą su savo gerais draugais, labai įdomia knygų leidykla „Tikra knyga”. Pakvietėme šeimas į  renginį, norėdami tėvams ir vaikams parodyti, kad susipažinti ir skaityti knygas, natas gali būti ne prievolė ir ne darbas, o žaismingas procesas visai šeimai. Naujoji Lino Kontrimo knyga šiandien mums labai pagelbėjo” – kalbėjo „Children City“ įkūrėja ir iniciatyvos „8 minutė” pradininkė Agnė Grigaliūnienė.

  Kaip tėveliams paprastai ir įdomiai atverti raidžių ir natų pasaulį savo vaikučiams? Knygos vaikams „Keturios paslaptys, kaip pažinti raides ir natas” autorius Linas Kontrimas teigia, kad reikia laiko, išmonės ir fantazijos. „Raskite laiko ir leiskitės su savo vaikais į vaizduotės pasaulį, per garsus į raides ir natas –  į visiškai naują pasaulį. Jūsų vaikams tai bus nuostabi patirtis. Ir kas žino, gal tai padės prisiminti ir Jūsų pačių svajonę?“  – sako knygos autorius Linas Kontrimas.

  Renginyje dalyvavusi vaikų rašytoja Evelina Daciūtė akcentuoja, kad jai vienas gražiausių paveikslų – skaitantis tėtis ar mama ir prie peties prigludęs, pasakoje ar istorijoje paskendęs vaikas. „Savo balsu, savo reakcija į skaitomą tekstą, intonacijom, savo kūno šiluma mes suteikiame vaikui tiek daug: saugumo jausmą, mokome empatijos, padedame turėti žodynui bei vystytis pasakotojo talentui“, – įsitikinusi keturių knygų vaikams autorė.

  Tuo tarpu, dailininkė Inga Dagilė užsimena, kad geriausiai jaučiasi keliaudama po kitų autorių parašytas istorijas ir jas piešdama. „Pasiruošiu kelionei ir pirmyn!  Man labai patinka pats iliustravimo procesas: kelionės po istorijas ir kito pasaulio su savais gyventojais vizualinis sukūrimas! Kai nupieštąja istorija keliauja vaikai, jaučiuosi labai laiminga. “

  Iniciatyvos organizatoriai teigė, kad su leidykla „Tikra knyga“ bendradarbiaujama ne šiaip sau: „Nuolatos ieškome įdomesnių, nišinių partnerių mūsų renginiams, juk egzistuoja net tik „Kakės Makės“ – esama ir kitų puikių, kokybiškų ir subtiliai iliustruotų knygų mūsų vaikams.“