KINO PAVASARYJE buvo pristatytas animacinis filmas ir knyga „Aukso žirgas“ 2015-04-03 – Paskelbta: Naujienos

Sekmadienį į kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, įsikūrusią „ERGO svetainę“ sugūžėjo būrys mažųjų kino gerbėjų su savo tėveliais, kurie norėjo išbandyti daugeliui pirmą kartą matytą daiktą – praksinoskopą. Aparatą, kuris senoviniu būdu prikelia piešinius gyvenimui, pristatė animacinio ilgo metro filmo „Aukso žirgas“, kuris dalyvauja šių metų Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“, režisierius Valentas Aškinis. Autorius suteikė susirinkusiems žiūrovams progą patiems išbandyti savo kūrybinius gebėjimus ir sukurti animacinį filmuką.

„Manau, kiekvienam, išbandžiusiam darbą su praksinoskopu, tapo aišku, kodėl „Aukso žirgą“ kūrėme net šešerius metus, o atskirus kadrus piešė net 300 animatorių ir dailininkų. Tai yra kantrybės reikalaujantis, tačiau labai įdomus darbas. Džiaugiuosi, kad tėveliams šis procesas atnešė ne mažiau laimės nei vaikams. Mūsų visuomenėje egzistuoja labai daug stereotipų. Tikiu, kad kuo daugiau kūrybiško suteiksime vaikams dabar, tuo lengviau ateityje jiems bus nepasiduoti primetamoms normoms“, – teigė filmo režisierius ir pagal filmą sukurtos knygos „Aukso žirgas“ autorius V. Aškinis.

Susirinkę žiūrovai po filmo galėjo pamatyti pirminius personažų eskizus, palyginti, kaip atrodo animatoriaus vizija ir galutinė versija, kuri pasiekia kino ekranus. Filmo ir knygos istorijai išskirtinumo suteikia ir tai, kad pasakojimas paremtas baltų pasakomis, o kai kurie personažai, jų išvaizda įkvėpti tikrų Lietuvos istorijos asmenybių, pavyzdžiui, Barboros Radvilaitės.