Naują vaikiškų knygų seriją pradeda linksma vištos paieškų istorija 2013-12-27 – Paskelbta: Atsiliepimai apie knygas

Leidybos namai „Tikra knyga“ išleido nuotaikingą lietuvių autoriaus Dainiaus Šukio istoriją vaikams „Višta, kurią prarijo rūkas“. Jaunas kūrėjas D.Šukys yra ne tik šio pasakojimo, bet ir iliustracijų bei knygos viršelio autorius. Šiuo leidiniu pradedama nauja vaikiškų knygelių serija, pavadinta „Linksmojo tvarto nutikimai“.

Nuotaikingoje istorijoje, kurią papildo šilti ir nuoširdūs D. Šukio piešiniai, vaikai susitiks su gerau pažįstamais lietuviško kaimo gyvūnais – katinu ir šunimi, karve ir paršu, gaidžiu, višta bei ežiu. Kiekvienas šių herojų turi savo charakterį, pomėgius, autorius jiems suteikė šypseną keliančius vardus. Jie pykstasi ir taikosi, krečia vienas kitam pokštus ir, žinoma, skuba į pagalbą ištikus bėdai.

Pirmojoje serijos knygoje „Višta, kurią prarijo rūkas“ gyvūnai patraukia į vištos paieškas. Nors išdidžioji Peletrūnija kartais visiems gerokai įkyrėdavo, jai pradingus rūke gyvūnai supranta, jog be vištos sugrius įprasta tvarto gyvenimo tvarka. Ne tik vaikams, bet ir jų tėvams patiks šis gyvas, humoro persmelktas pasakojimas, kupinas nuotaikingų dialogų ir žadantis netikėtą pabaigą.

Kaip pasakoja debiutuojantis vaikiškų knygelių autorius D.Šukys, kurti istorijas jį privertė gyvenimas, o konkrečiau – mažas sūnelis: „Kai vakare prieš užmigdamas jis ėmė prašyti paskaityti ar pasekti pasakų, staiga supratau, kad nieko neprisimenu… Kadaise daug skaičiau, bet viską pamiršau. O mano mėgstamos brolių Grimų pasakos pasirodė žiaurokos. Taip vienas po kito ėmė rastis mano sugalvoti herojai ir jų istorijos”. Pasak D.Šukio, nauja pasaka jam gali gimti gatvėje, kelionėje, važinėjant dviračiu, virtuvėje… O tada jau belieka nupiešti tai, kas pripasakota.

Kaip prisipažįsta autorius, jo manymu, gera pasakų knyga yra ta, kurią mielai skaitys ne tik vaikai, bet ir tėvai. Būtent tokia yra ir istorija „Višta, kurią prarijo rūkas”.

Šiuo metu spaudai rengiama ir antroji serijos „Linksmojo tvarto nutikimai“ knyga.