Mandalų spalvinimo knygos – vaikams ir suaugusiems 2013-12-19 – Paskelbta: Interviu

Ir vaikai ir suaugusieji nuo šiol gali išbandyti Lietuvoje naują, įdomų ir prasmingą laisvalaikio leidimo būdą – mandalų spalvinimą. Likus savaitei iki Kalėdų pasirodė dvi pirmosios serijos „Nuspalvink mandalą“ knygelės. Šių knygelių autorė – profesionali grafikos dizainerė, dailės saviraiškos specialistė Eglė Stripiekienė.

Jau ne pirmus metus Eglė veda mandalų piešimo bei spalvinimo seminarus įvairiaus dydžio ir amžiaus grupėms, gilinasi į šio dailės terapijos būdo subtilumus, tad mandalų spalvinimo knygelių pasirodymas – natūrali ir organiška šios veiklos tąsa.

Pimoji serijos „Nuspalvink mandalą“ knygelė skirta vaikams – joje galima rasti įvairaus sudėtingumo  mandalų, kurias patiks spalvinti ir vyresniems darželinukams, ir mokyklinukams. Mažiausiems spalvintojams patiks mandalose pasikartojantys gyvūnėlių, augalų motyvai, kiti atpažįstami simboliai, vyresniems patiks nuspalvinti sudėtingesnes ornamentų „konstrukcijas“.

Kuo mandalų spalvinimas gali būti naudingas vaikams? Pasak E. Stripeikienės, tai gali tapti itin įdomiu ir įtraukiančiu užsiėmimu, be to, per spalvas vaikui dažnai daug lengviau ir saugiau parodyti savo jausmus. Spalvindami mažieji ugdo dėmesį, mokosi susikaupti, lavina smulkiąją motoriką, skatina kūrybines galias ir saviraišką. Mandalų spalvinimas veikia ypač raminančiai, padeda sumažinti vidinę įtampą, formuoti pozityvų savęs vertinimą. Svarbu, kad vaikas pats pasirinktų spalvinimo priemones bei spalvas, nes nėra jokių taisyklių, kaip reikia spalvinti mandalą.

Antroji serijos knygelė skirta įvairaus amžiaus žmonėms – ji patiks ir ūgtelėjusiems vaikams, ir suaugusiems. Knygelę sudaro abstraktesnės, sudėtingesnės mandalos, kiekvievną jų galima spalvinti visą vakarą. Nors spalvinimo knygos suaugusiems Lietuvoje nėra įprastos, kai kuriose kitose šalyse tai jokia naujiena, nes jau seniai pripažintas terapinis spalvinimo poveikis. Kaip teigia mandalų knygelių autorė E.Stripeikienė, centruotų, simetriškų mandalų spalvinimas – vienodai įdomus ir naudingas užsiėmimas įvairaus amžiaus bei išsilavinimo žmonėms. Pasinėrus į spalvinimą rimsta mintys ir emocijos, tai laikas, kai galima įsiklausyti į savo tikruosius poreikius, intuityvų žinojimą, kaip sukurti ir išlaikyti darną savyje.

Mandala yra bene visoms pasaulio tautoms pažįstamas universalus vienovės, sveikatos, sėkmės ir laimės simbolis. Pats žodis „mandala“ kilęs iš sanskrito kalbos, kurioje reiškė ne tik ratą, diską, sferą, bet ir bendruomenę, susirinkimą – tai, kas skirtingas ir išsibarsčiusias dalis sujungia į darnią visumą.