Chameleono sapnai

, ,

GRAŽIAUSIA 2021 metų knyga vaikams (diplomas)

Chameleonas Leonas vaikštinėja prie jūros. Šviečia saulė, dvelkia švelnus vėjelis. Staiga kelią jam užtveria keturi dideli. Leonas sustoja, pakeičia spalvą, pasišiaušia. Dideli neišsigąsta. Savo radinį jie gabenasi į miestą, į keisto kvapo butą, apgyvendina akvariume. Chameleoną Leoną apima juodas liūdesys. Kas jį išsklaidys?

Knygoje „Chameleono sapnai“ trykšta spalvų fontanai ir tykiai mirguliuoja nespalvota jūra. Žaliasis lapelis sudžiūsta ir sutrupa, bet užsimezga tvirta draugystė. Per savaitę čia prabėga visas gyvenimas.

Jurga Vilė
Klajoklė, svajoklė, dviejų baltapūkių vaikų mama. Filmų vertėja, minčių mezgėja, šokėja prieš bangas. Stebėtoja su sunkiu fotoaparatu arba spalvotu kaleidoskopu. Laiškų rašytoja su balta plunksna ir juodu rašalu išteptais pirštais. Kartoninio teatro kūrėja, šiukšlių rinkėja, vilnos vėlėja, kasdienybės suknelių siuvėja. Poetė, eilių nerimuojanti, dainininkė, tyliai dainuojanti… Ir dar bala žino kas. Mėgstamiausia spalva? – Visos! O šiais metais – geltona!

Lina Sasnauskaitė
Iliustratorė, dizainerė, puošia knygų viršelius suaugusiesiems, kartais susigundo piešti ir vaikams, nors būna nedrąsu, juk vaikai patys taip gražiai piešia. Dirbdama dažnai klausosi laidų apie astronomiją, kosmosą. Mėgstamiausios spalvos – melsvų samanų, fluorescencinė rožinė, juoda, nes šalia jos padėta bet kuri spalva sužiba kur kas ryškiau.

12.00

Liko 10

Autorius

Jurga Vilė

Iliustratorius

Lina Sasnauskaitė

Formatas

0,469kg, 24,5×28,5, kietas viršelis

Puslapiai

48

Išleidimo metai

2021

ISBN

9786098142624

Leidėjas

Tikra knyga

Daugelio širdis pavergusios knygos „Sibiro haiku“ autorė Jurga Vilė jauniesiems skaitytojams pristatė naują paveikslėlių knygą CHAMELEONO SAPNAI, kurią iliustravo dailininkė Lina Sasnauskaitė. Knyga tapo pirmąją serijos dalimi, pasakojančios apie skirtingus pasaulio gyvūnus, bei mokančia pažinti ir saugoti mus supantį pasaulį.

Jurga Vilė atskleidžia, kad jai visada sunku išskirti pagrindinę knygos mintį. Net ir trumpame tekste jų susipina visa galybė. Vienos įgauna žodžių pavidalą, kitas galima tik nuspėti, nujausti. Ji prisipažįsta, kad knyga norėjosi paraginti niekada negrobti chameleonų iš gamtos ir nesivežti namo tik todėl, kad jie tokie egzotiški ir mieli. Pasirodo, būtent dėl šios priežasties chameleonai taip sparčiai nyksta. Kuriant pasakojimą apie akvariume įspraustą chameleoną, jai norėjosi, kad Leonas bent sapnuose atsigautų, pasinerdamas į spalvas ir prisiminimus. Visa laimė, kad mūsų knygos pagrindinis veikėjas po ilgos juodos savaitės atgavo laisvę. Pokalbio metu rašytoja pristato ir pačią knygų seriją „Lašas jūroje“, kurios tikslas yra prisidėti prie gyvūnų saugojimo. Autorė sako, kad nors tema plati, serija negali būti begalinė. Skirti dėmesį visiems neįmanoma misija, bet svarbiausia išsikeltas tikslas – mokytis pažvelgti iš arčiau į mus supantį pasaulį. Kartu jį tausoti ir saugoti. Apie kitas rašytojos Jurgos Vilės paslaptis, dailininkės Linos Sasnauskaitės piešimo ritualus ir požiūrį galite paskaityti straipsnyje.

Dailininkė Lina Sasnauskaitė atskleidžia, kad knygą „Chameleono sapnai“ buvo sumaniusi iliustruoti visiškai ranka ant popieriaus, bet pradėjusi supratau, kad per sunku, bijau, nespėsiu, tad ėmiau skanuoti pieštus ranka fragmentus, potėpius. Dėliojau ir žiūrėjau, kas pavyksta. Teptuko paliktus potėpius planavau panaudoti jau senokai: patinka akrilo dažų, kai tepi juos praskiestus, skaidrumo suteikti efektai. Apie iliustravimo ypatumus, Lina pasakoja interviu.

Knyga įtraukta į IBBY rekomenduojamų knygų katalogą.

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/rasytoja-jurga-vile-svarbu-mokytis-pazvelgti-is-arciau-i-mus-supanti-pasauli-286-1560727

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Chameleono sapnai”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Jums taip pat gali patikti…

  • Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis

    Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis

    8.00
  • Paštininkas ir serbentai

    Paštininkas ir serbentai

    11.00