fbpx

Spektaklis vaikams ir visai šeimai „LAIMĖ YRA LAPĖ”

Žaiskite žaidimus kartu su Lape!

Lapės iššūkis PIEŠIAME LAIMĘ

Lapės iššūkis LAPĖS BINGO

Lapės iššūkis VAIVORYKŠTĖ

Lapės iššūkis ATMINTIES ŽAIDIMAS

Kartą gyveno berniukas, vardu Povilas. Ne, ne taip. Mūsų istorija prasideda truputį kitaip… Viename mieste gyvena keista šeima – tėtis, pilotuojantis oranžinį malūnsparnį, mama, žiedžianti oranžinius puodus ir mažas berniukas. Vieną dieną, eidamas keliu, Povilas sutinka Lapę. O su Lape draugauti, tai beveik tas pats, kas suptis supynėse: vieną dieną labai gerai, o kitą  – nebūtinai taip gera.

Paulius Valatkvečius ir Daiva Rudytė

Spektaklis vaikams ir visai šeimai „LAIMĖ YRA LAPĖ” pagal E. Daciūtės ir A. Kiudulaitės knygą „LAIMĖ YRA LAPĖ” skirtas 5-10 metų žiūrovams, tačiau vaidinama istorija, joje atskleidžiamos vertybės sujaudins ne tik mažą, bet ir didelį. Gal būt ne vienas, pamatęs spektaklį, susimąstys, o kokia jo laimės spalva? O gal berniuko, mamos, tėčio, lapės personažuose atpažins save ar artimą savo?

Tie, kas skaitė knygą, turės puikią galimybę palyginti knygos personažus su juos vaidinančių aktorių sukurtais veikėjais. O tie, kurie su Povilu ir Lape susipažins pirmą kartą, patirs tikrą džiaugsmą akims ir sielai.

Interaktyvus, linksmas ir energingas spektaklio veiksmas įtraukia vaikus ir jų tėvelius nuo pirmos minutės. Juokas ir geros emocijos trykšta viso spektaklio metu. Vaikai mielai įsitraukia į spektaklio veiksmą, kartu su aktoriais renka į delniukus laimės dulkes, skanduoja skanduotes, ieško panelės Margaritos, vardina laimingus dalykus.

Neturiu abejonių – žmogus sukurtas draugystei, – sako spektaklio režisierius Mantas Verbiejus. Spektaklis „Laimė yra lapė”, tai dar viena beprotiškai tikra istorija apie draugystę ir jos ištikimus palydovus – dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą“.

Mantas Verbiejus

Vaikų ir tėvelių laukia susitikimas su scenoje atgysiančiais knygos personažais, spektaklyje skamba gyva muzika, nestinga pašėlusio, nuotaikingo ir interaktyvaus veiksmo. Neįmanoma, pažiūrėjus spektaklį, pamiršti, kad laimės spalva yra oranžinė, o dainelės tekstas – Laimė yra lapė, lapė yra laimė” – ilgai dar skamba mintyse.

D. Rudyte_ fotografe Monika PenkuteSpektaklyje vaidinanti aktorė Daiva Rudytė prisipažįsta visada svajojusi vaidinti tokiame spektaklyje vaikams, kuriame jie nebūtų tik stebėtojai, pasyviai sekantys siužetą. „Man atrodo, kad aktyviai dalyvauti spektaklyje, tam tikra prasme tapti ir jo kūrėjais – visada labai įdomu. Tikiuosi, kad šį spektaklį gera žiūrėti – taip, kaip mums, aktoriams, jį vaidinti“, – sako D. Rudytė.

Paulius Valaskevicius_asmeninis albumas 0

Tėtį, Povilą, Žurnalistą ir dar daugybę kitų personažų spektaklyje suvaidinantis aktorius Paulius Valaskevičius tvirtina, kad jam „lapė yra gyvūnas, o laimė – jausmas. Sudėjus šiuos du ingridientus gaunasi visai neblogas kūrinys, kuris priverčia nusišypsoti. Daugmaž to gyvenime ir užtenka. Na, ir dar bandelių pietums.“

Scenografijos ir kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė kurdama vizualiąją spektaklio pusę norėjo, kad spektaklio herojai būtų stilingi – neatsilikę nuo šiandienos ir ryškūs, šiek tiek primintų knygos veikėjus. Galvodama apie drabužius ir rekvizitą rėmėsi knygelės spalvynu.

Gal jau ir Jums metas į spektaklį ?

Spektaklio kūrėjai:

Režisierius ir inscenizacijos autorius Mantas Verbiejus
Scenografijos ir kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė
Muzikinis apipavidalinimas Jonas Krivickas
Vaidina Daiva Rudytė ir Paulius Valaskevičius.

Interviu su spektaklio kūrėjais:

Delfi TV VIDEO interviu su spektaklio kūrėjais

PENKI.TV video interviu su spektaklio kūrėjais

Bernardinai.lt kokia yra laimės spalva?

Respublika.lt naujas spektaklis vaikams apie lapės ir berniuko Povilo draugystę

Žiūrovų atsiliepimai:

Mes ką tik po premjerinio “Laimė yra lapė” spektaklio! Daug nepasakosim, tik tiek, kad jei dar yra likę bilietų birželio 3 ir 4 dienai (Vilniuje) – čiupkite nė nedvejodami! Tai puikus kūrybiškumo ir laimės kupinas spektaklis visai šeimai! Ir nors amžiaus cenzas yra nuo 5 metų, mūsų keturmetė žiūrėjo net per kėdę persisvėrusi vis reguliariai nuoširdžiai juokdamasi, be to salėje buvo ir dar mažesnių, kurie irgi kuo puikiausiai su susidomėjimu išsėdėjo visą spektaklį!

Tikrai taip! Aš nemačiau, kad spektakliui yra amžiaus cenzas parašytas ir nuėjom kartu su 2,5 metų dukryte, kuri puikiai išbuvo visą spektaklį, antroje dalyje šokdama ant šoninio scenos laiptelio 🙂 Vis pašūkaudama “mama, čia mama…”, kadangi ir knygoje žiedžianti puodus Povilo mama jai panaši į mane 😀 O gryžus namo prisiminė kaip rinkom laimę į delniukus, trynėm ją ir pūtėm ir kaip Povilo kojos mama “nedoda” 😀 Ačiū už puikų spektaklį ir dukros mylimą knygą!

Ilgai galvojom ar mūsų mažiukai jau pasiruošę spektakliui, o kai pats likimas (Mantas Verbiejus) pasiūlė aplankyti jo režisuoto spektaklio premjerą “Laimė yra Lapė” iškart sutikom 🙂 Spektaklis apie draugystę ir laimę, o ko daugiau mažom širdutėm reikia? Tad tikrai rekomenduoju aplankyti, nes retai juokiuosi, bet čia neišlaikiau ir aš :))) Šiandien šeima buvo laiminga, o tai didźiausia laimė tėčiui 😉

Agnė Skučaitė Leonavičienė: Sveiki, nežinau, ar čia rasiu Lapę, bet prašau jai perduoti: mūsų šeima sveika gyva atkeliavo į spektaklį šįvakar. Jau taip seniai nebuvome teatre, mažajai Sofijai – pirmas kartas, nes ir metų jai tik pusantrų. Nuojauta, kad tai gyvas, paprastas, tikras spektaklis vaikams, neapgavo. Buvo labai gera. Mykolas Didysis klausinėjo, kodėl kėdė staiga tapo kūdikiu, o paskui šunimi, kodėl bandelės yra nematomos – taip gerai, kad gavom progą apie tai pakalbėti. Aš prisiminiau, kokia galinga yra teatro kalba, spėjau nuvarvinti ašarą dėl išsikraustymo. O paskui rūbinėje girdėjau mamą ir močiutę, kurios pipirams girdint recenzavo spektaklį. Ech… Tos didelės galvos – tokioms tik duok didesnių malūnsparnių. Ačiū tau, Lape, ir visai tavo komandai. Nes mes iš tolimo mažo kaimelio, iš žalio žalio medinio namelio atvažiavome pas tave. O dabar grįžę medaus geltonumo virtuvėje valgome grikių košę ir mandarinus. Laimė tikrai yra kai kas nepagaunamo ir būtinai pūsta uodega.

Nuotraukos iš spektaklio

(Nuotraukų autorė Elzė Lingytė)

 

\Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save