fbpx

PRADINUKO BIBLIOTEKĖLĖ

 

Ugdant pradinukus būtina siekti, kad jie ne tik įgytų ugdymuisi reikalingų skaitymo gebėjimų, bet ir taptų skaitytojais. Vaikai, kurie skaito papildomai, geba kritiškai mąstyti, adekvačiai vertinti situaciją, greitai rasti teisingus sprendimus, turi geresnę atmintį ir aktyvią vaizduotę, turtingesnį žodyną.

Ankstyvas santykis su knyga padeda ne tik plėsti žodyną, lavinti emocinį intelektą, bet ir mokytis sutelkti dėmesį, moko apdoroti ir įvertinti perskaitytą informaciją.

Pradinukams rekomenduojama skaitymui skirti bent 30 minučių per dieną, todėl labai svarbus papildomas skaitymas.

 

Ar jūsų vaiko klasėje yra bibliotekėlė, kurioje vaikai rastų jau pamiltas arba dar neskaitytas paveikslėlių knygas?
Šis rinkinys – puikus būdas praturtinti klasės knygų lentyną. Rinkinyje esančios knygos – pelniusios apdovanojimus, įtraukiamos į mokiniams rekomenduojamų knygų sąrašus, jų ištraukos naudojamos pradinių klasių vadovėliuose.

 

Mes atrinkome ir siūlome Jums geriausias knygas pradinukams!

PRADINUKO BIBLIOTEKĖLĖS RINKINIO SPECIALI KAINA – 60 EURŲ (PRISTATYMAS ĮSKAIČIUOTAS). Reguliari rinkinio kaina – 83 eurai.

 

 

PRADINUKO RINKINĮ SUDARO:


„Laimė yra lapė“ Devintas tiražas!

Išrinkta 2018 Metų knyga vaikams! Knyga įtraukta į K. Urbos mokiniams
rekomenduojamų knygų sąrašą! Knygos ištraukos vadovėliuose kaip mokomoji
medžiaga!
Kai vieną dieną Povilas susipažino su lape, net negalėjo įtarti, kad jie taps geriausiais draugais: kartu valgys bandeles, supsis ir vardins dalykus, kurie jiems reiškia laimę. Bet kas nutiks tuomet, kai teks išsiskirti? Filosofinė pasaka apie laimę ir draugystę, apie praradimus ir naują pradžią.
Pradinis ugdymas: lietuvių kalba – kaip sudarytas sakinys (prasideda didžiąja raide, baigiasi tašku, klaustuku, šauktuku), matematika – dalyba, sudėtis, atimtis. Ką veikia žmonės ir kokie jų atributai, žodyno turtinimas, skaičiavimas, įgūdžių lavinimas siejant tekstą su iliustracijomis, problemos sprendimas. Vertybės. Protestai.

 

 


„Maži eilėraščiai mažiems“

Gražiausia 2018 m. knyga vaikams!
Trumpi, šmaikštūs ir įsimintini Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščiai tiesiog privalo
būti knygų lentynoje! Poezija – puikus būdas lavinti atmintį ir mokytis naujų žodžių.
Smagūs eilėraščiai ypač patinka vaikams, todėl mokytis eilėraščių bus dar
paprasčiau.
Pradinis ugdymas: matematika – skaičius ir žodis. Bendradarbiavimas, žodynas,
klausimų rašymas, greitas skaitymas. Iliustracijos atitinka vaiko suvokimą, skirtingi
žanrai, sunkios rašybos žodžiai, emocijos, humoras, teksto suvokimas.

 

 


„Chameleono sapnai“

Nauja Jurgos Vilės knyga!
Chameleonas Leonas vaikštinėja prie jūros. Šviečia saulė, dvelkia švelnus vėjelis. Staiga kelią jam užtveria keturi dideli. Leonas sustoja, pakeičia spalvą, pasišiaušia. Dideli neišsigąsta. Savo radinį jie gabenasi į miestą, į keisto kvapo butą, apgyvendina akvariume. Chameleoną Leoną apima juodas liūdesys. Kas jį išsklaidys?
Knygoje „Chameleono sapnai“ trykšta spalvų fontanai ir tykiai mirguliuoja nespalvota jūra. Per savaitę čia prabėga visas gyvenimas.
Pradinis ugdymas: pasaulio ir gamtos pažinimas – kas yra chameleonai, kur jie gyvena, ką valgo, kokiomis sąlygomis gyvena? Knygoje pateikiami faktai apie chameleonus – kodėl keičia spalvas, ką kiekviena jų reiškia; koks liežuvio ilgis. Moko emocijų supratimo – kada gyvūnas linksmas, liūdnas, išsigandęs? Ugdomas supratimas, kad kiekvienas turi savo vietą, namus.

 

 

Metų knygos rinkimai 2020„Maksas ir 92 musės“
Nauja knygos „Laimė yra lapė“ dailininkės Aušros Kiudulaitės paveikslėlių knyga
vaikams „Maksas ir 92 musės“.
Kaip ir visi šunys, Maksas mėgsta lakstyti, stebėti praeivius ir loti. Jis – paprastas šuo. Vieną dieną Maksas susidraugauja su muse. Paskui su dar viena ir dar kita, ir dar… Atspėkite, ką nuo šiol Maksas skaičiuoja prieš miegą ir kodėl jis zyzia.
Pradinis ugdymas: matematika – moko skaičiuoti, pridėti, pažinti skaičius, skaičių seką. Įtraukia į kasdienių darbų rutiną – ką veikia kaimynai? Kaip atrodo daugiabučiai? Kas juose gyvena? Ugdo pastabumą detalėms, moko mėnesių, savaitės dienų, metų laikų. Jausmai: džiaugsmas, nuobodulys, susirūpinimas. Ugdoma vertybė – draugystė, geri pavyzdžiai kaip draugauti, bendrauti, susipažinti. Galima kalbėti apie naminius augintinius – kas iš klasės vaikų namuose augina šunį, ką jie mėgsta veikti, kuo panašūs į knygos herojų.

 


„Paštininkas ir serbentai“

Naujiena!
Kai prakiūra vamzdis, nebėra vandens. Kai nėra vandens, nebėra gyvenimo. Kol tėtis liūdi dėl prarasto gyvenimo, sūnus rašo laiškus Nieko Nežinau gatvėje įsikūrusiai Santechnikų tarnybai. Ši siuntinėja atvirukus atgal, o vandens kaip nėra, taip nėra. Prakiurusio vamzdžio katastrofa arba mūsų tobulas gebėjimas iš musės padaryti dramblį šioje knygoje tampa atspirtimi nonsenso estetikai, šviesiai tekstinei ir
vizualinei ironijai. Tačiau svarbiausia tema – vaiko pastanga sutvarkyti pasaulį.
Pradinis ugdymas: emocijos, vertybės: pagarba, bendradarbiavimas, vaiko pasaulėjauta, skatina vaizduotę, pateikia vaiko aplinkos aktualijas; teigiami, geri pavyzdžiai, kaip reikia draugauti, bendravimo kultūra, parodomas laiško pavyzdys. Knyga moko problemų sprendimo, savarankiškumo, o kartu ir darbo komandoje; moko kreiptis pagalbos ir ją priimti.

 

 

 


„Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“
Vieną dieną aerodrome atsiranda narvas, kuriame – baltas raganosis. Aplink slampinėjantis rainas katinas susidomi svečiu ir bando išsiaiškinti ką gi jis čia veikia. Kadangi raganosis ir pats to nežino, atsakymo ieškoti jiedu patraukia kartu. Paprasto atsakymo ieškojimas iškelia sudėtingus klausimus: Kur pradingo baltieji raganosiai? Kodėl? Ką galime pakeisti? Ar galime?
Pradinis ugdymas: pasaulio pažinimas – kas yra raganosiai, kur jie gyvena, kuo minta, kuom išsiskiria iš kitų gyvūnų. Kas yra nykstantys gyvūnai? Kas yra raudonoji knyga? Kaip galime padėti nykstantiems gyvūnams? Draugystės tema – ar gali draugauti dvi skirtingos asmenybės? Kas yra draugas, ir kokiomis savybėmis pasižymi draugai? Kas yra mūsų draugai, ir ką mes darome, kad juos išsaugotume?

 

 


„Princesė“

Visi mes puikiai žinome pasaką apie princesę, piktą drakoną ir ją išgelbėjusį riterį. Bet kas atsitiktų, jei staiga kažkas imtų ir sumaišytų visus istorijos žodžius? O jeigu dar kiekvieną kartą dalis žodžių kažkur pradingtų? Knyga norima parodyti, kad iš tų pačių žodžių galima sukurti daugybę istorijų, tam tereikia fantazijos!
Pradinis ugdymas: lietuvių kalba – mokoma sakinio struktūros. Kas yra žodis, sakinys, kokie yra skyrybos ženklai, kiekvieno sakinio pabaigoje dedamas taškas. Kiek žodžių sudaro sakinį. Lavinamas teksto suvokimas – kaip pasikeičia sakinio prasmė, kai žodžiai pasikeičia vietomis. Ugdomas kūrybiškumas – naudojant tuos pačius žodžius, galima sukurti daug įvairių istorijų. Lavinamas pastabumas – kokie nauji žodžiai atsiranda istorijose, kiek jų?

 

 

 

 

„(Ne)vienas“
Geriausia 2019 m. paveikslėlių knyga vaikams (IBBY Lietuva)
Ar gali būti knygos be žodžių? Taip, jos gali ir neturėti žodžių, nes viską pasakoja vaizdai. Dailininkė Ieva Babilaitė sukūrė originalaus stiliaus iliustracinį pasakojimą apie vienatvę ir draugystę. Knygos skaitytojas kviečiamas atidžiai stebėti iliustracijas, o žodžius gali kurti visi – ir vaikai, ir jų tėveliai. Knyga lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, kviečia kiekvieną joje turėti savo pasaką.
Pradinis ugdymas: mokoma skaityti iliustracijas, kalbėti apie jausmus, pažinti emocijas: liūdesys, baimė, džiaugsmas; įvardinti vertybes: drąsa, smalsumas. Diskutuojama apie vienatvę, skausmą, arba atvirkščiai – naujai užsimezgusią draugystę. Ugdoma kūryba, fantazija ir rašymas – puikus būdas išmokti rašyti istoriją remiantis iliustracijomis, apibūdinti objektus naudojant būdvardžius.

 


„Ypatingas“

Gražiausia 2019 metų knyga vaikams!
Mano vardas Juozapas. Aš paprastas vaikas. Ir mano širdis paprasta. Tik lyg medalis kabo ant krūtinės. Aš toks gimiau. O aš noriu būti paprastas. Be to medalio. Arba nešioti jį kišenėj. Tai jautri istorija apie buvimą ypatingu – kokius jausmus patiria vaikas, kai jaučia, kad yra kitoks? Kaip į tai reaguoja aplinkiniai? Pasakojimas atliepia vaikams aktualią problemą – patyčias. Kas jos, ir kaip su jomis gyventi?
Pradinis ugdymas: Pasakojimas atliepia vaikams aktualią problemą – patyčias. Kas jos, ir kaip su jomis gyventi? Kokius jausmus patiria vaikas, kai jaučia, kad yra kitoks? Kaip į tai reaguoja aplinkiniai? Kaip susitvarkyti su problemomis? Kur kreiptis pagalbos? Kokia yra žodžio galia? Žodis gydo – žodis žeidžia. Ar vaikai pastebi patyčias? Kaip elgtis, kai tyčiojamasi iš tavo draugo? Koks mokytojų, tėvų vaidmuo šioje istorijoje, ir koks realiame gyvenime?

 

 

 

 

 

Skaitymo užduočių žurnalas „Labas, vaikai!“
Žurnaluose pateikiamos lengvos užduotys padeda suprasti tekstą, surasti reikiamą informaciją jame, interpretuoti, lyginti pateiktą informaciją, jausti ritmą ir rimą. Lavina smulkiosios motorikos įgūdžius, rašymo technikos įgūdžius, plečia žodyną, gerina skaičiavimo įgūdžius. Skatina pastabumą ieškant panašumų ir skirtumų. Lavina gebėjimą suvokti tekstą. Moko skaityti kūno kalbą, atpažinti garsą ir jį sieti su žyminčia raide, taisyklingai tarti raidėmis žymimus garsus.
Skirtingo lygio užduotys leis vaikams nuolat tobulėti, o tėveliams ir pedagogams – įvertinti vaikų žinias.

 

 

 

 

ĮSIGYTI RINKINĮ UŽ 60 EURŲ

 

Leidybos namai „Tikra knyga” Lietuvoje ir pasaulyje žinomi kaip aukštos meninės vertės paveikslėlių knygas
leidžianti leidykla. Per septynerius metus, „Tikra knyga“ išleido virš 50 lietuvių autorių ir iliustratorių knygų
vaikams, kurių nemaža dalis įvertintos nacionaliniais ir tarptautiniais apdovanojimais. Šiuo metu knygos
išverstos ir leidžiamos jau 27-iose pasaulio šalyse.

 

TIKRA KNYGA
www.tikraknyga.lt
+37062637362
labas@tikraknyga.lt
Arklių g. 22, VilniuS