fbpx
Krepšelis 0

METŲ KNYGOS RINKIMAI 2020!

Skaitykite, balsuokite ir išrinkite METŲ KNYGĄ vaikams!

Šiais metais, METŲ knyga VAIKAMS pretenduoja tapti dvi leidybos namų „Tikra knyga“ knygos!

 

Metų knygos rinkimai 2020


„KAS YRA UPĖ?“
 Autorė Monika Vaicenavičienė

Upės išsiuvinėja pasaulį margiausiais raštais, sudygsniuoja istorijas, supina kartu įvairiausias vietoves, laikus ir žmones. Jų srovės gali mus nuplukdyti į tolimiausias vietas, suburti ir atgaivinti. Upės ramina, gąsdina, įkvepia, neleidžia užsimiršti. Upė yra visa jungianti gija. Upė yra namai ten gyvenančioms žuvims. Kiekviena upė turi pavadinimą – kilusį iš neatmenamų laikų, arba visai naują. Upės gali būti paslaptingos arba gilios.

Pažintinės ir edukacinės knygos autorė Monika Vaicenavičienė – tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose įvertinta iliustratorė ir paveikslėlių knygų autorė, knygos “Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus”.

https://tikraknyga.lt/knygos/kas-yra-upe/

 

Metų knygos rinkimai 2020

 


„MAKSAS IR 92 MUSĖS“ Autorė Aušra Kiudulaitė

Kaip ir visi šunys, Maksas mėgsta lakstyti, stebėti praeivius ir loti. Jis – paprastas šuo. Vieną dieną Maksas susidraugauja su muse. Paskui su dar viena ir dar kita, ir dar… Atspėkite, ką nuo šiol Maksas skaičiuoja prieš miegą ir kodėl jis zyzia.

Aušra Kiudulaitė – tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose įvertinta iliustratorė ir paveikslėlių knygų autorė. Jos iliustruotos knygos „Laimė yra lapė“ (teksto autorė E. Daciūtė) ir „Draugystė ant straublio galo“ (teksto autorius M. Marcinkevičius) išverstos daugiau nei į dešimtį kalbų ir mylimos mažųjų skaitytojų bei jų tėvelių.

https://tikraknyga.lt/knygos/maksas-ir-92-muses/

 

SAVO BALSĄ ATIDUOTI GALITE ČIA: http://metuknyga.lt/index.php?1452040833

 

PASINAUDOKITE IŠSKIRTINIU PASIŪLYMU ⇓

METŲ KNYGOS rinkimai 2020!

Į neįprastą, subtilią geografijos pamoką kviečia Monikos Vaicenavičienės Kas yra upė? (išleido „Tikra knyga“). Tiek viršelis, tiek paprastas klausimas, tapęs knygos pavadinimu, nuteikia laukti neįprastų sprendimų. Ir lūkesčiai patenkinami.
Šis negrožinis leidinys – paveikslėlių knyga. Kadangi toks sprendimas dar gana retas, todėl įdomus. Kiek netikėta ir pasirinkta tema – upė. Objektas, sutikime, nėra paprastas, tad kūriniui netrūksta gylio. Į upę žvelgiama įvairiais aspektais ir tokį sumanymą pabrėžia knygos struktūra: kiekvienas atvartas – savitas žvilgsnis į upę, savitas iliustracijos ir teksto santykis, savitas spalvinis ir estetinis sprendimas: „Upė – tai siūlo gija“, „Upė – tai kelionė“, „Upė – tai namai“… Dalykinė informacija (faktai ir skaičiai apie upes, jų kilmę, gyvūniją…) pateikiami paprastai, jaukiai, neperkraunant teksto specifiniais terminais, pavadinimais, skaičiais. Visa knyga – viena močiutės ir anūkės diena prie upės, jų pokalbis apie upę. Nuskambėję „upės pasaka“, „upės istorija“ verčia suklusti, ieškoti tekste potekstės, nutylėjimų. Beje, knyga neturi informaciniams leidiniams būdingo turinio, puslapių numerių. Sprendimas laviruoti ant negrožinio ir grožinio kūrinio ribos taip pat nelabai naujas, bet ir vėl – sėkmingas. Tai taikytina tiek kūrinio tekstui, tiek vaizdui. Netikrumo jausmas (tai visgi grožinė ar negrožinė?) lydi iki paskutinio puslapio ir skatina skaityti atidžiau, grįžti prie to, kas jau perskaityta, pamatyta. Beje, kiekviename atvarte (net Gango upėje!) smagu ieškoti močiutės languotu sijonu ir anūkės raštuotu megztiniu. (KNYGA KAIP MOKYTOJA: STEBINANTI, ĮTRAUKIANTI AR?.. (2019 m. negrožinės vaikų ir paauglių knygos) Autorė: Vaiva Schoroškienė; Rubinaitis nr. 2, 2020) Straipsnis: https://www.ibbylietuva.lt/rubinaitis/2020-nr-1-93-2/knyga-kaip-mokytoja-stebinanti-itraukianti-ar-2019-m-negrozines-vaiku-ir-paaugliu-knygos/

 

Interviu su knygos “Maksas ir 92 musės” autore Aušra Kiudulaite. Kodėl Maksas susiranda 92 drauges muses, kiek kojų musės turi ir kokią slaptą kalbą išmoko knygos autorė – žiūrėkite video reportaže!

 

Interviu su knygos “Kas yra upė?” autore Monika Vaicenavičiene. Koks ryšys sieja knygos autorę ir upę, kaip atrodė knygos kūrimas ir į kiek pasaulio kalbų išversta istorija apie upę – žiūrėkite reportaže!