Akcija!

Rinkinys „Lašas jūroje“

, , , ,

Knygų serijoje „Lašas jūroje“, rašytoja Jurga Vilė kviečia vaikus susipažinti su įdomiais ir retai sutinkamais gyvūnais – chameleonu Leonu ir aštuonkoju Pulpu. Kiekvienas iš jų turi savo vietą įvairiaspalviame gyvūnų pasaulyje, kiekvienas yra svarbus. Mes, žmonės, taip pat esame to pasaulio dalis, tik kartais elgiamės taip, tarsi jis priklausytų tik mums. O juk turėtume jį saugoti ir tausoti. Leisti jame laisvai gyventi visiems.

Knygos „Chameleono sapnai“ iliustratorė – Lina Sasnauskaitė.

Knygos „Pulpas ir jo žalia koja“ iliustratorė – Akvilė Magicdust.

20.00

Liko 19

Autorius

Jurga Vilė

Iliustratorius

Akvilė Magicdust, Lina Sasnauskaitė

Puslapiai

48

Formatas

24,5×28,5

ISBN

9786098142624, 9786098142655

Išleidimo metai

2021

Leidėjas

Tikra knyga

Rinkinys Lašas jūroje klausia skaitytojų – lašas jūroje tai daug ar mažai?

Begalybėje svarbus kiekvienas lašas. Be jo tos begalybės ir nebūtų. Rinkinys „Lašas jūroje“ pasakoja istorijas apie gyvius. Kiekvienas jų turi savo vietą įvairiaspalviame gyvūnų pasaulyje. Visi jie svarbūs. Nuo voriuko iki kašaloto. Mes, žmonės, taip pat esame to pasaulio dalis. Saugokime jį, tausokime!

Jurga Vilė pasakoja, kad knygos idėja gali gimti nuo menkiausios detalės, mažiausio gyvenimo epizodo. Niekada negalvoju, kad štai dabar rašysiu knygą vaikams. Savo rašymą įsivaizduoju tarsi dvisluoksnį. Kad būtų įdomu ir vaikui, ir jam skaitančiam suaugusiajam. Galbūt labai noriu tikėti tuo vaiku, kuris – kiekvieno iš mūsų viduje?! Todėl knygos vaikams turi tikti ir suaugusiesiems. Bent man to labai norisi. Autorė prisipažįsta nežinanti, kaip būna kitiems rašytojams, bet ji visuomet pradedanti nuo teksto. Turiu keletą dar tik brandinamų paveikslėlių knygų, kurių istorijos jau parašytos. Su chameleonu pradėjau seriją apie gyvius. „Lašas jūroje“, „Pulpas ir jo žalia koja“ jau pasirodžiusios, o netrukus turėtume sulaukti ir trečiosios – apie kašalotus… Norėjau paliesti rimtą temą apie nykstančius gyvūnus, žmonių abejingumą. Jurga Vilė pasakoja apie buvimą rašytoja ir tam tikrus rašymo ritualus.

Abi knygos skaitytojus įtraukia ne tik įdomiomis istorijomis, bet ir dar negirdėtais faktais apie knygų veikėjus gyvūnus. Ar žinojote, kad:

<> chameleonai gyvena po vieną, o po kelis pastebimi „tuoktuvių“, poravimosi metu.

<> chameleonų akys juda nepriklausomai viena nuo kitos – sėdėdamas ant šakos, chameleonas gali žiūrėti viena akimi į viršų, kita į apačią.

<> aštuonkojai puikiai skiria spalvas ir keisdami jas tarpusavyje ne tik bendrauja, bet ir idealiai prisitaiko prie aplinkos.

<> atskiros aštuonkojų rūšys užauga iki 3 metrų dydžio, o kartais atstumas tarp išskėstų čiuptuvų gali siekti net 5 metrus.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Rinkinys „Lašas jūroje“”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Jums taip pat gali patikti…

 • Pulpas ir jo žalia koja

  Pulpas ir jo žalia koja

  12.00
 • Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis

  Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis

  8.00
 • Chameleono sapnai

  Chameleono sapnai

  12.00