fbpx
Krepšelis 0
Išparduota

Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus , , , , ,

Apdovanojimai

2019 m. Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą (IBBY Lietuva)
2018 m. Vilniaus dailės akademijos premija (Gražiausios metų knygos konkurse)
2018 Metų knygos paroda/Antroji premija
2018 m. tarptautinis Little Hakka (Kinija) paveikslėlių knygų konkursas/ trumpasis sąrašas

Knyga įtraukta į K. Urbos mokiniams rekomenduojamų knygų sąrašą!

Paveikslėlių knyga apie daktarą Joną Basanavičių – veiklų ir rūpestingą žmogų, keliautoją, tyrinėtoją, mokslininką bei pasakininką, svajojusį apie Lietuvos nepriklausomybę ir ją pasiekusį.

Monika Vaicenavičienė  – tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose įvertinta iliustratorė ir paveikslėlių knygų autorė, baigusi Vilniaus dailės akademiją bei Stokholmo Konstfacko meno ir dizaino universitetą. 2018 m. Monikos iliustracijos atrinktos dalyvauti prestižinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje. 2018 m. Monika laimėjo dar du prestižinius apdovanojimus: “Worl Illustration Award” pelnė Naujo talento apdovanojimą ir “Shanghai International Children’s Book Fair” Leidėjų pasirinkimo apdovanojimą.

7.00

Neturime

Autorius

Monika Vaicenavičienė

Iliustratorius

Monika Vaicenavičienė

ISBN

9786098142419

Leidėjas

Tikra knyga

Išleidimo metai

2018

Formatas

27×21,5, Svoris 431g

Jonas Basanavičius buvo labai smalsus žmogus, besidomintis skirtingais dalykais, užsiimantis kuo įvairiausia veikla. Jam rūpėjo ir profesinės medicinos naujovės, švietimas ir politika, ir tautosaka. Net sunku patikėti, kaip tiek visko galima suspėti! Knygoje pasakojama J. Basanavičiaus istorija stengiamasi atskleisti jo įvairiapusiškumą, parodyti, kad iš tikro, jei tik užsispiri, gali nuveikti kaži ką.

Interviu su autore:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-02-05-paveikslli-knygoms-lietuvoje-vietos-dar-daug/168152

Tiems, kam J. Basanavičiaus portretas mintyse šmėžuoja ant troleibusų šonų, pašto ženklų ar vis dar atsimenamų senųjų litų, galbūt bus įdomu įdėmiau susipažinti, koks žmogus slepiasi už skambaus tautos patriarcho vardo. Juk tai ne tik rimtas barzdočius iš nespalvotų fotografijų, bet ir smalsus bei energingas tyrinėtojas, nuveikęs daugybę įdomių dalykų. Iš jo daug ko galime pasimokyti mes visi.

„Įdomus tas J. Basanavičius. Dalykiškas ir romantiškas. Ne koks susigūžęs prisitaikėlis, o nepriklausomas, drąsus, išsilavinęs pilietis. Gebantis būti vienas, bet kartu – bendruomenės žmogus. Visur jam yra ką veikti – ir Maskvoje, ir Vienoje, ir Prahoje, ir Varnoje, ir Amerikoje – bet visur upės jam dainuoja lietuviškas dainas.“ – atskleidžia knygos autorė.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-02-05-istorines-knygos-vaikams-kureja-paminklas-j-basanaviciui-nebutinai-turi-buti-sustinges-luitas-1/168153

https://www.15min.lt/kultura/galerija/monikos-vaicenavic-iene-s-knyga-per-balas-link-aus-ros-142612#_

https://www.delfi.lt/vaikai/idomu/minint-jono-basanaviciaus-metines-vaikams-isskirtine-galimybe-susipazinti-su-jo-gyvenimu.d?id=79668563

Atsiliepimai apie knygą:

https://www.goodreads.com/book/show/38504036-per-balas-link-au-ros-pasakojimas-apie-daktaro-jono-basanavi-iaus-kelio?ac=1&from_search=true

Apie knygą:

Vasario 16-ąją minint: nuostabi ir įkvepianti istorinė paveikslėlių knyga apie Basanavičių

Pavasaris ir naujos knygos vaikams: spalvota, kvepia nuotykiais ir kviečia šypsotis

Jums taip pat gali patikti…